ING Bank Śląski S.A.

Brunon Bartkiewicz, prezes zarządu ING Banku Śląskiego
Z rynku finansowego

Grupa ING Banku Śląskiego osiągnęła o 9% wyższy zysk netto r/r w I. kwartale 2024 roku

W pierwszym kwartale 2024 roku skonsolidowany zysk netto Grupy ING Banku Śląskiego wyniósł 993,3 mln zł w porównaniu z 908,7 mln zł przed rokiem, co oznacza wzrost o 9%. Bank kontynuował rozwój działalności zwiększając liczbę klientów oraz transakcyjność. ING Bank Śląski utrzymuje łączny współczynnik kapitałowy na bezpiecznym poziomie 16,95%. Zwrot z kapitału (ROE), po korekcie o MCFH, wyniósł 22%, poinformował Bank.

CZYTAJ WIĘCEJ
chłopiec z tabletem, w tle wirtualny cyberprzestępca w kapturze
Cyberbezpieczeństwo | Edukacja finansowa

Rośnie niepewność dzieci w sieci – wynika z badania ING Banku Śląskiego

ING Bank Śląski zapytał dzieci w wieku od 7 do 17 lat o to, na ile bezpiecznie czują się w Internecie i na jakie cyberzagrożenia były narażone. Z badania wynika, że wśród dzieci rośnie niepewność. Najmłodsi nie wykluczają, że padli ofiarą różnych cyberzagrożeń, ale nie są w stanie jednoznacznie określić, że takie incydenty miały miejsce. Ponad połowa dzieci chce dowiedzieć się więcej o tym, jak bezpiecznie korzystać z Internetu, czytamy w informacji prasowej Banku.

CZYTAJ WIĘCEJ
Związek Banków Polskich opublikował 57. raport o dokumentach infoDOK.
Z rynku finansowego | Cyberbezpieczeństwo

Rekordowo wysoka liczba prób wyłudzeń z wykorzystaniem cudzej tożsamości – najwyższy wynik od 16 lat!

Liczba prób wyłudzeń kredytów w ostatnich kilku latach regularnie rośnie. Trend ten potwierdzają najnowsze dane – w I kwartale 2024 r. odnotowano ich ponad 3 tysiące – dotychczasowy rekord został pobity aż o 12%. Co 40 minut ktoś posługujący się skradzioną tożsamością próbował wyłudzić pieniądze z banku. Związek Banków Polskich opublikował 57. raport o dokumentach infoDOK.

CZYTAJ WIĘCEJ
BANK 2024/04

Bankowość i Finanse | Kobiety w Finansach | Gazele i dinozaury, czyli o różnorodności w sektorze bankowym

O roli kobiet w obszarze zarządzającym sektorem finansowym z Bożeną Graczyk, wiceprezes ING Banku Śląskiego i przewodniczącą Grupy Roboczej ds. Raportu Sektorowego DEI („Zarządzanie różnorodnością w sektorze bankowym”) oraz Marzeną Zahlin, dyrektor generalną Svenska Handelsbanken AB Oddział w Polsce i przewodniczącą Prezydium Komitetu ds. DEI w Związku Banków Polskich (wcześniej: Komitet ds. Diversity and Inclusion) rozmawiała Zofia Ponulak.

CZYTAJ WIĘCEJ
kobieta i mężczyzna przed ekranem laptopa, ikony, loga subskrypcji
Bezgotówkowo

Badanie ING: co subskrypcje Polaków mówią o ich wieku?

Prawie połowa Polaków aktywnie korzysta z subskrypcji. Ten popularny model zakupu produktów i usług rozpowszechnił się wśród konsumentów niezależnie od ich płci czy miejsca zamieszkania. Jak pokazuje badanie wykonane na zlecenie ING Banku Śląskiego, zasadniczo jesteśmy też zgodni, jeśli chodzi o to, co warto subskrybować. Streamingi filmów i muzyki oraz dostęp do produktów e-commerce to najbardziej popularne rodzaje subskrypcji. Okazuje się jednak, że jeśli przyjrzymy się skłonności do korzystania z abonamentów, ich specjalistycznym rodzajom i temu, jak zarządzamy kosztami z nimi związanymi, zauważymy spore różnice pomiędzy poszczególnymi pokoleniami, poinformował Bank.

CZYTAJ WIĘCEJ
Zobacz wszystkie