Instagram walczy z oszustwami typu phishing

Instagram walczy z oszustwami typu phishing
Fot. stock.adobe.com/prima91
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Instagram wysyła wiadomości e-mail do użytkowników, ale nie wszystkie wiadomości e-mail rzekomo pochodzące z Instagrama są autentyczne. Wyłudzanie informacji jest wciąż popularnym sposobem uzyskiwania dostępu do kont sieci społecznościowych, a Instagram jest głównym celem. Firma wydała teraz narzędzie, które pozwala użytkownikom szybko identyfikować oszustwa typu phishing.

#Instagram wydaje narzędzie, które pozwala użytkownikom szybko identyfikować oszustwa typu #phishing #cyberbezpieczeństwo

Fałszywe wiadomości e-mail na Instagramie to duży problem dla sieci społecznościowej. Ludziom trudno jest zorientować się, które e-maile są prawdziwe, a które próbują je oszukać, aby ujawnić dane osobowe. Niektóre wiadomości phishingowe mogą przechodzić przez słabsze filtry antyspamowe i wyglądają bardzo podobnie do prawdziwej oferty. Jedynym rozwiązaniem byłoby zweryfikowanie przez Instagram wiadomości e-mail wysyłanych do użytkowników, i właśnie to ma na celu nowa funkcja.

Czytaj także: Oszustwa finansowe: co robić, gdy padniemy ofiarą phishingu?

Pomoc w identyfikacji e-maili phishingowych

„Heads up: Dzisiaj wprowadzamy nową funkcję, aby pomóc ludziom w identyfikacji e-maili phishingowych, które rzekomo pochodzą z Instagrama. Ta funkcja bezpieczeństwa konta (dostępna w Ustawieniach) pozwala każdemu sprawdzić, czy wiadomość e-mail, która twierdzi, że pochodzi z Instagrama, jest autentyczna „, ujawnił Instagram w aktualizacji na Twitterze. Użytkownicy mogą szybko uzyskać dostęp do ustawień w aplikacji Instagram i sprawdzić, czy sieć społecznościowa wysłała im e-maile ze względów bezpieczeństwa lub w inny sposób. Jeśli otrzymany e-mail nie pojawia się w Ustawieniach Instagram, oznacza to próbę wyłudzenia informacji.

Czytaj także: Phishing i ataki na urządzenia mobilne: 5 technik najczęściej stosowanych przez cyberprzestępców >>>

Świadomość możliwych prób phishingu nie wystarczy. Konieczne jest również zabezpieczenie konta za pomocą uwierzytelniania wieloskładnikowego (MFA), wybranie silnego hasła i regularna zmiana haseł.

 

Źródło: Bitdefender