Innowacyjny Happy Land w Galerii Korona Kielce

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

120424.wizualizacja.happy.lTo będzie pierwsza szkoła języka angielskiego dla dzieci w Polsce, która swoją działalność poprowadzi w pasażu galerii handlowej. Poza zajęciami edukacyjnymi, prowadzonymi przez siedem dni w tygodniu, dzieci będą mogły uczestniczyć w animacjach tematycznych i spędzić czas w miniaturowym Rynku z sześciometrową zjeżdżalnią oraz pięciometrowymi kamienicami.

Na początku kwietnia firma Libra Project, odpowiedzialna za komercjalizację Galerii Korona Kielce, podpisała nową umowę najmu. Do grona marek otwierających swój lokal w śródmiejskiej galerii dołączyło Centrum Nauki i Zabawy Happy Land. Podmiot ten istnieje na lokalnym rynku od 10 lat, ucząc języka angielskiego dzieci od 3 roku życia.

– Zdecydowaliśmy się przenieść lokalizację naszego centrum, ponieważ zdefiniowaliśmy, czego przede wszystkim oczekują od nas rodzice uczących się u nas dzieci. Z przeprowadzonych analiz wynika, że dotychczas dużym dyskomfortem był czas, a właściwie nadmiar czasu, jakim dysponowali klienci czekając na zakończenie zajęć swoich pociech. Sygnalizowali nam oni również problemy z parkowaniem, które towarzyszyły naszej dotychczasowej siedzibie. Galeria Korona Kielce automatycznie kwestie te rozwiązuje. Rodzice podczas lekcji będą mogli iść na zakupy, do klubu fitness lub kawiarni i zawsze znajdą miejsce parkingowe. Poza tym obiekt galerii handlowej stworzył nam zupełnie nowe możliwości aranżacji wnętrz, których do tej pory nie mogliśmy uzyskać. Jesteśmy również usatysfakcjonowani obsługą, którą zagwarantowała nam galeria, jej architekturą i przede wszystkim śródmiejskim położeniem – wyjaśnia Rafał Moszczyński, dyrektor firmy Happy Land.

Centrum Nauki i Zabawy Happy Land powstanie na poziomie +1. Lokal zajmie łącznie ponad 530 metrów kwadratowych. Poza częścią edukacyjną, składającą się z 7 salek lekcyjnych, na przestrzeni ponad 300 metrów kwadratowych funkcjonować będzie w nim również część rozrywkowo – relaksacyjna, w której dzieci będą się bawić i uczestniczyć w zorganizowanych animacjach. Osoby przekraczające próg centrum, przechodząc pod wiaduktem, wejdą do mini Rynku z ratuszem, wokół którego umiejscowione będą kolorowe, trzykondygnacyjne kamienice sięgające do 6 metrów wysokości. W budowlach tych ukryte zostaną rozmaite urządzenia sprawnościowe, tworzące system „małpiego gaju”. Znajdzie się tutaj m.in. sześciometrowa zjeżdżalnia oraz tor przeszkód. Na parterze dostępne będą między innymi salki urodzinowe, animacyjne oraz sala szalonych eksperymentów. Rynek otaczać będą uliczne latarnie, ozdobne ławki oraz drzewa, których korony osiągną poziom dachów kamieniczek. Na jednym z pni zawiśnie specjalna ścianka wspinaczkowa. Druga ścianka wspinaczkowa ukryta będzie w konstrukcji. Dla najmłodszych do lat 3 wydzielona zostanie strefa malucha. Na miejsce odpoczynku oraz kawę będą mogli także liczyć rodzice dzieci korzystających z usług Centrum Happy Land. Według konspektu część rozrywkowa będzie usytuowana na przodzie. Przechodząc natomiast pod jednym z rzędów kamienic będzie można wejść do części edukacyjnej, którą celowo umiejscowiono w projekcie w głębi lokalu.

– Uczymy dzieci języka angielskiego, przy okazji tworząc domową, przyjazną atmosferę tak, by nasi podopieczni chętnie i szybko przyswajali wiedzę oraz lubili u nas przebywać. Będziemy pierwszą w Polsce szkołą językową działającą na pasażu galerii handlowej. Idziemy z duchem czasu, bo jesteśmy świadomi tego, że obecnie życie społeczne przenosi się do wielkich centrów handlowych a rodzice mają coraz mniej czasu. Zaczynamy w Galerii Korona Kielc, a jeśli nasz pomysł okaże się sukcesem, będziemy prowadzić ekspansje w innych obiektach tego typu w pozostałych miastach Polski – dodaje Rafał Moszczyński.

16 maja, w dniu otwarcia Galerii Korona Kielce zainaugurowana zostanie działalność części zabawowej Centrum Nauki i Zabawy Happy Land. Natomiast we wrześniu ruszą pierwsze zajęcia lekcyjne, na które już w tej chwili prowadzone są zapisy dzieci do odpowiednich grup wiekowych. Zajęcia w Happy Land odbywać będą się siedem dni w tygodniu.

W Galerii Korona Kielce na blisko 37 tys. metrów kwadratowych powstanie łącznie około 150 lokali handlowo – rozrywkowych. Do najważniejszych marek, które znajdą się w Galerii Korona Kielce należy m.in.: Multikino, Pure Platinum z basenem, Klub Squash Korona, Piotr i Paweł, Media Expert, Zara, List Roma, Reserved, czy Stefanel.

Joanna Paruch
ARETE