ING Bank Śląski: zmiany w zarządzie

ING Bank Śląski: zmiany w zarządzie
Ewa Łuniewska (fot. ING Bank Śląski)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
18 grudnia 2020 roku, Rada Nadzorcza ING Banku Śląskiego powołała Ewę Łuniewską na stanowisko Wiceprezes Zarządu, odpowiedzialnej za Pion Klientów Biznesowych. Swoją funkcję obejmie od 1 stycznia 2021 roku.

Ewa Łuniewska jest związana z ING od 29 lat. Ma za sobą wieloletnie doświadczenie w obszarze bankowości korporacyjnej, ale także niewątpliwe osiągnięcia zarządcze. Od pięciu lat z sukcesem kieruje naszą spółką leasingową. W tym czasie wartość portfela ING Lease zwiększyła się o 73%, a liczba klientów wzrosła o 229%. Życzymy Ewie wielu sukcesów w nowej roli – powiedział Brunon Bartkiewicz, prezes zarządu ING Banku Śląskiego.

Doświadczenie zawodowe

Ewa Łuniewska jest związana z ING od 1991 roku, czyli od ukończenia Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej. Na początku kariery zawodowej odpowiadała za bankowość korporacyjną, finansowanie strukturyzowane oraz dłużne rynki kapitałowe w Oddziale ING Bank N.V. w Warszawie. W 2001 roku została powołana na stanowisko Dyrektora Departamentu Klientów Strategicznych w ING Banku Śląskim. Od 2006 roku jako Dyrektor w Pionie Korporacyjnej Sieci Sprzedaży odpowiadała za doskonalenie oferty produktów bankowych dla klientów korporacyjnych, a także rozwój przeznaczonych dla nich kanałów internetowych i mobilnych.

Czytaj także: ING Bank Śląski: Lorenzo Tassan-Bassut złożył rezygnację ze stanowiska wiceprezesa >>>

Od początku 2016 roku do dziś pełni funkcję Prezes Zarządu ING Lease (Polska) Sp. z o.o. W czerwcu tego roku Ewa Łuniewska została wybrana na Przewodniczącą Komitetu wykonawczego Związku Polskiego Leasingu.

Czytaj także: Leasing może być atrakcyjną formą finansowania firm w czasie pandemii

Ewa Łuniewska na nowym stanowisku zastąpi Michała Bolesławskiego, wieloletniego wiceprezesa nadzorującego Pion Klientów Biznesowych, który od 1 stycznia 2021 r. zostanie szefem Business Banking Holandii, Belgii i Luksemburga w Grupie ING.

Źródło: ING Bank Śląski S.A.