ING Bank Śląski: robo-doradca pomoże w inwestycjach

ING Bank Śląski: robo-doradca pomoże w inwestycjach
Fot. stock.adobe.com/piter2121
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
ING Bank Śląski udostępni klientom zautomatyzowaną usługę doradczą w zakresie funduszy inwestycyjnych. Robo-doradca Investo podpowie, jakie fundusze wybrać oraz zadba o utrzymanie ryzyka na poziomie akceptowanym przez klienta. Usługa jest dostępna w bankowości internetowej i mobilnej Moje ING.
.@ING__Polska udostępni klientom zautomatyzowaną usługę doradczą w zakresie funduszy inwestycyjnych #ING #INGBankŚląski

– Jak wynika z badań, aż 67% Polaków odkłada w każdym miesiącu jakąś kwotę ale jednocześnie aż 55% z nich uważa, że inwestowanie jest dla nich dużo trudniejsze niż oszczędzanie pieniędzy na koncie czy lokacie (Badanie „Zoom Finance”, Kantar,  IQ 2020). Investo to rozwiązanie zarówno dla tych, którzy szukają nowych możliwości lokowania kapitału jak i dla tych, którzy nie mają czasu lub wystarczającej wiedzy, żeby tym się zająć. Poprzez robo-doradcę, chcemy zachęcić do inwestowania – powiedział Marcin Giżycki, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego.

Czytaj także: Jak robo-doradztwo widzi UKNF? Konsultacje już się rozpoczęły >>>

– Od lat promujemy różne formy oszczędzania. Zachęcamy do budowania tzw. poduszki finansowej, odkładania na emeryturę i dywersyfikacji portfela. Tym razem chcemy wesprzeć klientów w prostym inwestowaniu. Investo może pomóc klientom, którzy z różnych przyczyn nie inwestowali do tej pory, a chcieliby zacząć. Ułatwia proces podejmowania decyzji w zakresie wyboru portfela funduszy inwestycyjnych i czuwa nad procesem inwestowania. Można powiedzieć, że pilnuje, aby ryzyko utrzymywało się, na poziomie jaki akceptujemy. Taka kompleksowa, w pełni automatyczna usługa, to nowość na polskim rynku. Mamy nadzieję, że klienci przekonają się, że inwestowanie nie jest aż tak skomplikowane – dodał Daniel Szewieczek, Dyrektor Banku odpowiedzialny za oszczędności i inwestycje w ING Banku Śląskim.

Jak skorzystać z robo-doradcy Investo?

Aby skorzystać z robo-doradcy Investo, nie trzeba być specjalistą oraz mieć dużo czasu. Proces zakupu jest prosty i szybki. W pierwszej kolejności klient wypełnia ankietę inwestycyjną MIFID i poznaje swój profil inwestycyjny. Następnie podpisuje umowę doradztwa i otrzymuje rekomendację portfela inwestycyjnego odpowiednią do swojego profilu. W finalnym kroku ustala kwotę inwestycji i decyduje czy chce inwestować regularnie. Całość zajmuje do 15 min. Swoją inwestycję klient może śledzić na bieżąco w Moim ING.

– Przez cały czas inwestycji robo-doradca Investo dba o to, aby środki klienta były inwestowane w zdywersyfikowany portfel instrumentów finansowych zgodnie z indywidualną rekomendacją wydaną na podstawie ankiety. Co trzy miesiące Investo dokonuje automatycznej weryfikacji portfela i ponownie dostosowuje jego strukturę do profilu ryzyka klienta – dodał Radosław Sosna z NN Investment Partners TFI.

Robo-doradca Investo jest dostępny w bankowości internetowej i mobilnej Moje ING

Wyróżniamy cztery profile Investo, w których proporcje funduszy w portfelu rozkładają się zgodnie profilem inwestycyjnym klienta opracowanym na podstawie ankiety i planowanym horyzontem czasowym.

Robo-doradca Investo działa w oparciu o fundusze NN Investment Partners TFI:

–          NN Krótkoterminowych Obligacji,

–          NN Indeks Obligacji,

–          NN Globalnej Dywersyfikacji,

–          NN Polski Odpowiedzialnego Inwestowania.

Robo-doradca proponuje tanie inwestowanie, gdzie opłaty za zarządzanie w portfelu funduszy mieszczą się w przedziale 0,76%-1,16%.

Źródło: ING Bank Śląski S.A.