ING Bank Śląski: nowe konto Mobi dla osób w wieku 13-26 lat

ING Bank Śląski: nowe konto Mobi dla osób w wieku 13-26 lat
Fot. Materiały Prasowe ING
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
ING Bank Śląski wprowadził do oferty konto Mobi, skierowane do osób pomiędzy 13. a 26. rokiem życia, umożliwiające m.in. wpłaty i wypłaty BLIK-iem bez limitu, korzystanie z karty wielowalutowej, czy pakiety wypłat gotówki w kraju i za granicą.

#INGBankSlaski liczy, że nowa oferta przyczyni się do utrzymania tempa pozyskiwania klientów na poziomie 250 tys. rocznie #banki #konto @INGBankSlaski

– Młodzi przesunęli się w stronę rozwiązań mobilnych, bank kojarzy im się wyłącznie z aplikacją mobilną. Postanowiliśmy ofertę dostosować do potrzeb ludzi młodych zakładając, że całe bankowanie odbywa się przez aplikacje. Powiązaliśmy to m.in. z możliwością wpłat i wypłat BLIK-iem. Dostosowaliśmy też pakiet cenowo. To nie jest przebudowa oferty, to jej wzbogacenie i ukierunkowanie na ludzi młodych i mobilnych. To się wpisuje w naszą strategię – powiedział wiceprezes nadzorujący detal Marcin Giżycki podczas konferencji prasowej.

Nowe produkty mają przyciągać nowych klientów

– Chcemy mieć co roku dynamiczny przyrost liczby klientów o 250 tys. Chodzi nam o utrzymanie tempa, dlatego wdrażamy nowe produkty – powiedział także Giżycki.

Jak poinformowała dyrektor odpowiedzialna za bankowość codzienną w ING BSK Barbara Borgieł-Cury, bank liczy, że konto zainteresuje nowych klientów, ale obecni, posiadający konto Direct mają możliwość przejścia na nowe konto i korzystania z pełnej funkcjonalności.

– Wierzymy, że to będzie konto najchętniej wybierana przez młodych ludzi – powiedziała Borgieł-Cury.

Konto Mobi można otworzyć przez internet lub w oddziale, zasilić przelewem z dowolnego konta w złotówkach lub gotówką we wpłatomatach ING (kartą lub BLIK-iem). Do konta oferowana jest karta wielowalutowa bez dodatkowych warunków.

– Obserwujemy wzrost chęci podróżowania naszych klientów, liczba podróżujących Polaków wzrosła o 7% w skali roku w 2017 roku. Prawie 70 tys. naszych klientów uruchomiło funkcjonalność tej karty w ciągu ostatniego roku, a skorzystało z niej 47 tys. Dokonano tą kartą 1 mln transakcji w tym roku. Również wymiana walut cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem naszych klientów – powiedziała Borgieł-Cury.

Zmiany dla posiadaczy konta Direct i Mobi 

Dwie nowe zmiany będą dostępne dla posiadaczy konta Direct i Mobi – to pakiety ATM krajowy i zagraniczny. W okresie ważności pakietu przy wypłacie gotówki w kraju i za granicą bank nie nalicza opłat i prowizji za pojedyncze wypłaty gotówki.

Bank wprowadził także usługę w obszarze kredytowym – „pensja na już”, umożliwiającą uruchomienie limitu pomiędzy 500 zł, a 3,5 tys. zł na okres 15 dni.

ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 1994 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING.

Źródło: ISBnews