ING Bank Śląski i Twisto Payments zainwestowały w Twisto Polska 17 mln zł

ING Bank Śląski i Twisto Payments zainwestowały w Twisto Polska 17 mln zł
Fot. Twisto
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Twisto Pay to innowacyjna metoda płatności odroczonych, oferowana przez Twisto Polska. Akcjonariuszami spółki od początku jej istnienia są ING Bank Śląski i czeska spółka Twisto Payments. Obydwaj akcjonariusze zdecydowali się podnieść kapitał Twisto Polska o 17 mln zł.

ING Bank Śląski i imoje to nasi kluczowi partnerzy na polskim rynku. Wspólnie postawiliśmy pierwsze kroki w Polsce i odnieśliśmy sukces wchodząc do wielu sklepów, takich jak Szkła.com., 5.10.15 czy Diverse. Intensywnie pracujemy nad tym, by tę listę poszerzyć. Jednocześnie badamy możliwość współpracy z innymi PSP (payment service providers) by zająć pozycję lidera na szybko rosnącym rynku internetowych płatności odroczonych – mówi Michal Smida, założyciel i CEO Twisto. 

Finansowanie jest częścią kolejnej rundy inwestycyjnej Twisto, która wkrótce zostanie zamknięta.

– Inwestycja w Twisto Polska jest realizacją strategii ING dotyczącej oferowania klientom firmowym nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań w obszarze e-commerce – powiedział Michał Bolesławski, wiceprezes ING Banku Śląskiego.

Dodatkowe fundusze będą wsparciem w dalszym rozwoju płatności odroczonych Twisto w Polsce.

Twisto Pay dostępne w około 700 sklepach internetowych

Twisto Pay jest dostępne w około 700 sklepach internetowych, jako jedna z metod płatności w bramce płatniczej imoje ING Banku Śląskiego. Twisto zapowiada, że dzięki inwestycji akcjonariuszy już na początku 2021 r. liczba sklepów akceptujących Twisto Pay wzrośnie, czyniąc z Twisto lidera płatności odroczonych w tym segmencie. 

Płatności w każdym sklepie

Twisto Pay to internetowe płatności odroczone, nie wymagające rejestracji. Pozwalają klientowi płacić w sklepie internetowym po 21 dniach od zakupu, bez dodatkowych kosztów i formalności, a sprzedawcy otrzymać pieniądze przelewem już następnego dnia. Płatności Twisto Pay można dokonać jedynie w sklepach internetowych, które wdrożyły to rozwiązanie. Twisto, jako jedyna firma w Polsce, oferuje również aplikację połączoną z kartą wirtualną, która umożliwia odroczenie płatności w każdym sklepie internetowym i stacjonarnym akceptującym Mastercard. Z tej opcji korzysta w Polsce ponad 70 tys. zarejestrowanych użytkowników. Niedawno Twisto podniosło limity wydatków, udostępniane klientom. Średni miesięczny limit wynosi obecnie 2,9 tys. zł. 

Czytaj także: Twisto podwoiło limity wydatków >>>

– Wielu naszych klientów zaczyna swoją przygodę z Twisto od zakupów z Twisto Pay, a następnie rejestruje się by zyskać dostęp do całego ekosystemu – zaczynając od możliwości przesunięcia płatności o 45 dni za darmo, przez kategoryzacje wydatków, po możliwość rozłożenie wydatków nawet na 12 rat – podsumowuje Michal Smida.

Źródło: Twisto