Indyjski indeks waha się przed wyborami

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.500x751Euro (EUR) spadła poniżej poziomu 1.3700 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) podczas piątkowej publikacji raportu dotyczącego zatrudnienia w sektorze pozarolniczym.

Raport nie odbiegł znacznie od oczekiwań, z którego wynikło utworzenie 192 tys. nowych miejsc pracy w ubiegłym miesiącu w USA.

Dolar amerykański (USD) spadł ze swojego trzymiesięcznego maksimum na poziomu 104.13 do poziomu 103.00 wobec jena japońskiego (JPY). Para obecnie notowana jest tuż powyżej poziomu 103.00, czekając na jutrzejszą konferencję prasową Banku Japonii.

Akcje

India 50 (IND) balansuje między wzrostami a stratami, ponieważ dzisiaj rozpoczynają się wybory w Indiach. Indeks obecnie notowany jest około poziomu 6709.

Towary

Ropa naftowa (WTI) osiągnęła wartość powyżej psychologicznego poziomu 100 i wzrosła do poziomu 101.60 dolarów amerykańskich za baryłkę. Ropa obecnie notowana jest powyżej poziomu 100 i może w najbliższym czasie osiągnąć jeszcze wyższe wartości.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) wzrosło do poziomu 1306 dolarów amerykańskich za uncję, dzięki przypuszczeniom że Fed może zmniejszyć swoje zakupy aktywów o 55 mld dolarów podczas posiedzenia FOMC, które odbędzie się w środę.

Inwestorzy powinni tworzyć spread byka (Bull Call Spread) na złocie. Bull Call Spread tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Call oraz sprzedaż opcji out-of-the-money Call.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.