III Forum Bezpieczeństwa Banków 2014

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Forum Bezpieczeństwa Banków 2014 "Ostatni Bastion" 6 maja 2014 r., Hotel Novotel Airport w Warszawie

fbb.logo.200x200

Motto:

„Kiedy z horyzontu politycznego Europy znikną chmury, które obecnie się nad nami zbierają, wówczas wrócimy do punktu wyjścia, od którego – nauczeni na wcześniejszych błędach – będziemy mogli rozważnie zacząć zdrowe przemiany”.

Otto von Camphausen

Inspiracją do  tytułu była postawa życiowa  jednego z bohaterów serii książek J.K. Rowling o Harrym Potterze. Podczas walki z ciemnymi mocami stracił on nogę i oko, przez co stał się nadmiernie ostrożny i podejrzliwy. Tematem wykładu wprowadzającego będzie więc ukazanie nowych zagrożeń wynikających z wprowadzania innowacyjnych produktów i usług przez banki. Wdrożenia te oparte są często o najnowsze technologie, często także o nowe modele biznesowe. Ich skutki nie zawsze są do przewidzenia.

 Wśród prelegentów m.in.:
bialek.tadeusz.01.75x75Tadeusz Białek
Dyrektor Zespołu Prawno-Legislacyjnego Związku Banków Polskich
kozlowski.dariusz.01.75x75Dariusz Kozłowski
Wiceprezes Centrum Prawa Bankowego i Informacji
maj.miroslaw.75x75Mirosław Maj
Prezes Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń
pietraszkiewicz.krzysztof.01.75x75Krzysztof Pietraszkiewicz
Prezes Związku Banków Polskich
sieradz.andrzej.01.75x75Andrzej Sieradz
Wiceprezes Zarządu BGŻ S.A.
wiewiorowski.wojciech.01.75x75Wojciech Wiewiórowski
Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych

Tematyka:

  • Sesja I – Czy wiemy z kim walczymy?
    W tej sesji przedstawione zostanie nowe oblicze przestępczości finansowej w oparciu o konkretne doświadczenia instytucji firm, a także nowe sposoby działania przestępców w oparciu o analizę podejmowanych ataków na stosowane w sektorze zabezpieczenia lub jego infrastrukturę teleinformatyczną.
  • Sesja II – BANK 3.0 – Jakim arsenałem dysponujemy w walce z przestępczością?
    W tej sesji zostaną zaprezentowane najnowsze narzędzia analityczne, rozwiązania i systemy IT wspierające instytucje finansowe w procesie przeciwdziałania i wykrywania przestępstw finansowych oraz atakom na ich zasoby teleinformatyczne.
  • Sesja III – Strategiczne bezpieczeństwo przemian – perspektywa Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, Zarządu oraz Rady Nadzorczej Banku.
    W tej sesji, nawiązując do motta Forum, ukazane zostaną europejskie dylematy regulacyjne. Podstawowym problemem Unii Europejskiej jest to, że nie jest ona w stanie wykazać, co by się stało, gdyby nie podejmowane przez nią działania. Działania prewencyjne związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem są nudne i nie nadają się na nagłówki gazet. Są one też skonstruowane w oparciu o przeszłość i nie ma gwarancji, że zadziałają w przyszłości zgodnie z oczekiwaniami. Jest do doskonałe miejsce dla firm doradczych oraz prawniczych dobrze znających problematykę prawną i zagadnienia związane z bezpieczeństwem, ale także dla firm z obszaru IT, mających doświadczenie w szybkiej i bezpiecznej implementacji nowych regulacji.

Zobacz:

www.aleBank.pl/FBB