III Forum Bezpieczeństwa Banków 2014
Motto:
„Kiedy z horyzontu politycznego Europy znikną chmury, które obecnie się nad nami zbierają, wówczas wrócimy do punktu wyjścia, od którego – nauczeni na wcześniejszych błędach – będziemy mogli rozważnie zacząć zdrowe przemiany”.
Otto von Camphausen
Inspiracją do tytułu była postawa życiowa jednego z bohaterów serii książek J.K. Rowling o Harrym Potterze. Podczas walki z ciemnymi mocami stracił on nogę i oko, przez co stał się nadmiernie ostrożny i podejrzliwy. Tematem wykładu wprowadzającego będzie więc ukazanie nowych zagrożeń wynikających z wprowadzania innowacyjnych produktów i usług przez banki. Wdrożenia te oparte są często o najnowsze technologie, często także o nowe modele biznesowe. Ich skutki nie zawsze są do przewidzenia.
Wśród prelegentów m.in.: |
Tadeusz Białek Dyrektor Zespołu Prawno-Legislacyjnego Związku Banków Polskich |
Dariusz Kozłowski Wiceprezes Centrum Prawa Bankowego i Informacji |
Mirosław Maj Prezes Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń |
Krzysztof Pietraszkiewicz Prezes Związku Banków Polskich |
Andrzej Sieradz Wiceprezes Zarządu BGŻ S.A. |
Wojciech Wiewiórowski Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych |
Tematyka:
- Sesja I – Czy wiemy z kim walczymy?
W tej sesji przedstawione zostanie nowe oblicze przestępczości finansowej w oparciu o konkretne doświadczenia instytucji firm, a także nowe sposoby działania przestępców w oparciu o analizę podejmowanych ataków na stosowane w sektorze zabezpieczenia lub jego infrastrukturę teleinformatyczną. - Sesja II – BANK 3.0 – Jakim arsenałem dysponujemy w walce z przestępczością?
W tej sesji zostaną zaprezentowane najnowsze narzędzia analityczne, rozwiązania i systemy IT wspierające instytucje finansowe w procesie przeciwdziałania i wykrywania przestępstw finansowych oraz atakom na ich zasoby teleinformatyczne. - Sesja III – Strategiczne bezpieczeństwo przemian – perspektywa Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, Zarządu oraz Rady Nadzorczej Banku.
W tej sesji, nawiązując do motta Forum, ukazane zostaną europejskie dylematy regulacyjne. Podstawowym problemem Unii Europejskiej jest to, że nie jest ona w stanie wykazać, co by się stało, gdyby nie podejmowane przez nią działania. Działania prewencyjne związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem są nudne i nie nadają się na nagłówki gazet. Są one też skonstruowane w oparciu o przeszłość i nie ma gwarancji, że zadziałają w przyszłości zgodnie z oczekiwaniami. Jest do doskonałe miejsce dla firm doradczych oraz prawniczych dobrze znających problematykę prawną i zagadnienia związane z bezpieczeństwem, ale także dla firm z obszaru IT, mających doświadczenie w szybkiej i bezpiecznej implementacji nowych regulacji.
Zobacz: