II nabór do programu „Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek”

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nauczyciel.01.250x167Do 30 marca 2012 roku można składać wnioski do programu "Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek", w którym można ubiegać się o finanse na budowę i remont bibliotek. Oprócz gminnych bibliotek po raz pierwszy o dotację mogą ubiegać się również gminne instytucje kultury, w których skład wchodzą biblioteki.

Zwiększenie liczby podmiotów, które mogą się starać o dofinansowanie, o gminne instytucje kultury, w skład których wchodzą biblioteki, pozwoli na zaistnienie w programie większej ilości bibliotek, które potrzebują wsparcia w przeprowadzeniu modernizacji i zmian.

Program za główny cel stawia sobie przekształcenie gminnych bibliotek w nowoczesne centra dostępu do wiedzy, kultury i sztuki. Aby wniosek został przyjęty obowiązkowo należy go złożyć przez portal systemu EBOI oraz wysłać w wersji papierowej.

Program „Biblioteka+” jest częścią dużego programu „Kultura+”, który został uchwalony przez Radę Ministrów i obejmuje lata 2011 – 2015. „Biblioteka+” ma przyczynić się do wzrostu znaczenia, często zapomnianych, bibliotek publicznych i do zwiększenia uczestnictwa społeczności lokalnej w inicjatywach kultury i nauki.

Wnioski w postaci papierowej należy przesyłać na adres Instytutu Książki: ul. Szczepańska 1, 31-011 Kraków z dopiskiem: wniosek Programu Wieloletniego Kultura+ „Biblioteka+ Infrastruktura bibliotek”.

Szczegóły znajdują się na stronie: http://www.bibliotekaplus.pl/.

Źródło: http://www.bibliotekaplus.pl/