HomeToGo pozyskała 6 mln euro finansowania

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Działająca w Polsce od czerwca 2015 r. metawyszukiwarka domów i apartamentów wakacyjnych HomeToGo zamknęła rundę inwestycyjną serii A pozyskaniem 6 milionów euro m.in. z funduszu VC DN capital oraz Acton Capital Partners. Środki przeznaczone zostaną na dalszy rozwój firmy w tym planowane wejście na rynek amerykański. Na konto HomeToGo trafiły wcześniej 2 mln euro przekazane przez grupę tzw. aniołów biznesu.

HomeToGo dotychczas działająca w Niemczech, Polsce, Francji, Włoszech, Holandii, Szwajcarii oraz Austrii, na przestrzeni ostatnich kilku tygodni rozpoczęła działalność w Wielkiej Brytanii oraz Hiszpanii. Firma, zatrudniająca w chwili obecnej 50 pracowników,  planuje utrzymanie dotychczasowego tempa rozwoju.

Jednym z kluczowych powodów decyzji DN capital oraz Acton Capital Partners o przekazaniu finansowania dla HomeToGo jest doświadczenie właścicieli.  Patrick Andrä współzałożyciel oraz CEO firmy był w przeszłości dyrektorem ds. rozwoju w Home24. Wolfgang Heigl założył porównywarkę cen lotów Swoodo, później zakupioną przez Kayak. Nills Regge  jest z kolei pomysłodawcą portalu Casamundo (należącego obecnie do holenderskiej @Leisure Group) oraz osobą odpowiedzialną za jego ekspansję na rynki międzynarodowe.

HomeToGo jest największą metawyszukiwarką domów oraz apartamentów wakacyjnych umożliwiającą dostęp do 150 systemów rezerwacyjnych takich jak Homeaway, Booking.com, Wimdu, 9flats i Casamundo, gromadząc w sumie prawie 3 mln ofert. Wyszukiwarka umożliwia filtrowanie wyników na podstawie kryteriów takich jak, co oczywiste, lokalizacja obiektu, data przyjazdu czy też cena. Na tle konkurencji wyróżniają ją jednak takie kryteria wyszukiwania jak np. odległość obiektu od najbliższego zbiornika wodnego czy też opcja sprawdzenia możliwości przyjazdu ze zwierzęciem.

Źródło: HomeToGo.pl