Grzegorz Olszewski

Grzegorz Olszewski
Fot. Bank Pekao S.A.
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Członek Zarządu

Bank Pekao S.A.

Grzegorz Olszewski objął stanowisko członka zarządu w dniu 1 kwietnia 2019 roku. Do Banku Pekao dołączył z Grupy PZU, gdzie od października 2017 pełnił funkcję dyrektora Biura Sprzedaży Produktów Inwestycyjnych oraz kierował pracami uruchomienia pierwszej w Polsce platformy do sprzedaży pasywnych funduszy inwestycyjnych.

Karierę w sektorze finansowym rozpoczął w 2008 roku w Banku Millennium. Od 2010 roku związany ze sprzedażą, a później wsparciem wdrożenia nowych rozwiązań z zakresu funduszy inwestycyjnych, produktów skarbowych i rynku Forex w Alior Banku. W Biurze Maklerskim tej instytucji pełnił też rolę dyrektora ds. Sprzedaży Produktów Inwestycyjnych. Stamtąd przeniósł się do AgioFunds TFI SA, gdzie objął stanowisko Dyrektora Departamentu Sprzedaży i Marketingu.

Grzegorz Olszewski jest Absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania (aktualnie Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie) na kierunku Zarządzania Finansami oraz posiada dyplom Bachelor of Arts (B.A.), Finance, na Oxford Brookes University.

Grzegorz Olszewski spełnia wymogi odpowiedniości określone w art. 22aa ustawy Prawo bankowe.

Źródło: Bank Pekao SA