Grupa City Service zabiega o nowe rynki

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

city.service.01.400x263Od drugiej połowy bieżącego roku cztery firmy tworzące międzynarodową Grupę City Service działają w komplementarnej strukturze korporacyjnej. Tym samym grupa tworzy unikatowy w Polsce organizm gospodarczy w dziedzinie szeroko pojętego zarządzania nieruchomościami, a także doradztwa dla właścicieli nieruchomości instytucjonalnych, komercyjnych, publicznych, samorządowych i prywatnych oraz dla wspólnot mieszkaniowych.

Potencjał grupy obejmuje także dostarczanie energii cieplnej oraz nowej usługi ‒ dostarczanie energii elektrycznej. Wszystkie spółki grupy są nastawione na ścisłą współpracę, wzajemne uzupełnianie się w ramach umów handlowych i oferowanie klientom kompletu wymaganych usług zarządczych, technicznych i dostawczych w dziedzinie energii. Jest to obecnie jedyna w kraju tego typu struktura gospodarcza o zasięgu ogólnopolskim zdolna do zaoferowania wszystkich usług, jakie wymagane są w nowoczesnym procesie zarządzania nieruchomościami.

W uznaniu tych faktów jedna ze spółek grupy ‒ Zespół Zarządców Nieruchomości sp. z o.o. ‒ jako jedyna w Polsce w branży zarządzania nieruchomościami została uhonorowana m.in. nagrodami „Lider zarządzania nieruchomościami 2014” i „Medal Europejski 2014”. Oba wyróżnienia zostały przyznane za spełnianie przez ZZN najwyższych europejskich standardów. Mimo deregulacji wybranych zawodów w Polsce polityką firmy jest zatrudnianie w pierwszej kolejności licencjonowanych zarządców nieruchomości.

W dniach 6-7 września br. dwie firmy wchodzące w skład Grupy City Service ‒ ZZN oraz City Service Grupa Techniczna ‒ wezmą udział w poznańskich „Targach mieszkań i domów”. Jest to związane z dynamicznym rozwojem oddziałów regionalnych grupy, jej ekspansją na nowe rynki w Polsce, ale także z wyraźnymi oczekiwaniami rynku wielkopolskiego, jak również z dotychczasowymi sukcesami grupy w Poznaniu.

Komentuje prezes ZZN Anna Górecka-Kolasa: „Grupa City Service w Polsce dokonała w tym roku bardzo efektywnego i oczekiwanego przez naszych klientów zabiegu polegającego na połączeniu sił firm znakomicie uzupełniających się na rynku nieruchomości. ZZN jest częścią tego posunięcia, a o jego trafności najdobitniej świadczy nasza konkurencyjność i to, jakie przetargi wygrywamy. Spośród ostatnich zmian w naszej grupie z punktu widzenia jej klientów najważniejsze są dwa czynniki ‒ najwyższa jakość i wszechstronność naszych usług »szytych na miarę« klienta. Nie jest więc dziełem przypadku, iż w najbliższych dniach będziemy prezentować nasze możliwości podczas targów w Poznaniu. Chciałabym przypomnieć, że w sierpniu ub.r. ZZN podpisał umowę z poznańskim Zarządem Komunalnych Zasobów Lokalowych, w którego gestii znajduje się łącznie 1,35 mln m². Dla ZKZL zarządzamy obiektami mieszkaniowymi i budynkami komunalnymi, lokalami użytkowymi, garażami, fortami i gruntami niezabudowanymi. Należy jednak pamiętać, że naszym podstawowym klientem są wspólnoty mieszkaniowe. Naturalną konsekwencją umowy z poznańskim ZKZL i bardzo dobrej współpracy z władzami miasta jest zatem szersza obecność naszej firmy na rynku Poznania i Wielkopolski. W ostatnim okresie dało się słyszeć w tym województwie, jak i w samej jego stolicy, bardzo wiele głosów rozczarowania wspólnot mieszkaniowych z powodu rozmijania się ich oczekiwań w kwestii zarządzania nieruchomościami, a stanem faktycznym. Tymczasem ZZN świadczy usługi kompleksowe i jest w stanie spełnić wszystkie oczekiwania wspólnot. Prowadzimy obsługę ekonomiczno-finansową nieruchomości, ich zarządzanie i administrację, obsługę techniczną, jak również wszechstronnie doradzamy naszym partnerom. Tym właśnie czynnikom będzie poświęcona nasza obecność podczas »Targów mieszkań i domów« w Poznaniu”.

Kolejną spółką Grupy City Service, jaka wystąpi na wspomnianych targach, jest City Service Grupa Techniczna sp. z o.o. CSGT świadczy takie usługi, jak techniczna obsługa nieruchomości, facility management i 24-godzinne pogotowie techniczne. Grupa City Service działa na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej i Hiszpanii. Obsługuje bardzo szerokie spektrum nieruchomości instytucjonalnych, komercyjnych, mieszkaniowych i użyteczności publicznej. W portfolio tym znajdują się m.in. obiekty wojskowe, banki, placówki wychowawczo-edukacyjne, biurowce, galerie handlowe, obiekty przemysłowe i służby zdrowia, restauracje, centra logistyczne oraz obiekty wspólnot mieszkaniowych.

Remigijus Jakubauskas, prezes CSGT, komentując udział jego firmy w targach poznańskich 6-7 września powiedział m.in.: „W porównaniu do ZZN, który w tym roku będzie obchodził swoje 10-lecie, nasza firma działa w Polsce nieco krócej, ale wnosimy za to do kraju całe nasze know-how, jakie stanowi o sukcesach i prestiżu Grupy City Service na rynkach zagranicznych. Cieszę się, że wystąpimy razem z ZZN na targach w Poznaniu, albowiem w nowej strukturze Grupy City Service i jej metodach działania obie nasze firmy są niczym stworzone dla siebie i do wzajemnej, bardzo ścisłej współpracy. Zajmując się głównie aspektami technicznymi nieruchomości zatrudniamy najlepszą kadrę inżynierską i techniczną, jaka na bieżąco śledzi wszystkie najnowsze rozwiązania światowe w budownictwie i infrastrukturze. Dzięki temu naszym klientom, bądź też naszym klientom wspólnym z ZZN, możemy zaoferować najnowszą wiedzę menedżerską i techniczną po bardzo konkurencyjnych cenach. Na wszystkich rynkach, gdzie jesteśmy obecni, ufają nam instytucje rządowe, sektor komercyjny, publiczny, mieszkaniowy. Jak to działa w praktyce najlepiej ukazuje choćby fakt, że CSGT jest od czerwca br. facility managerem niezwykle wymagającego zachodniego dewelopera, zarazem zaś jednego z najdoskonalszych polskich biurowców klasy A certyfikowanego w ramach BREEAM na poziomie »bardzo dobrym« ‒ warszawskiego GreenWings Offices. Spółka może się także pochwalić zawarciem umowy z Galerią Warmińską na facility management, która to umowa jest realizowana od sierpnia 2014 r. Galeria ta to największy obiekt tego typu w Polsce północno-wschodniej i jej wielkie otwarcie będzie miało miejsce 5 września. Od marca 2014 roku, czyli odkąd uruchomiliśmy usługi dla nieruchomości mieszkalnych, zaufało nam ponad 200 wspólnot mieszkaniowych i jest to dopiero początek. Tak, jak w przypadku naszego partnera ZZN, także i nasza CSGT będzie w Poznaniu oferowała swoje usługi wspólnotom mieszkaniowym, ponieważ jest to jedna z najważniejszych grup naszych klientów tak w Polsce, jak i poza jej granicami”.

Źródło: Grupa City Service