Grażyna Ancyparowicz z RPP: nie będzie zmian w polityce pieniężnej w kolejnych kwartałach

Grażyna Ancyparowicz z RPP: nie będzie zmian w polityce pieniężnej w kolejnych kwartałach
Fot. stock.adobe.com/Paulista
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Znaczące zmiany w polityce pieniężnej nie wystąpią w najbliższych kwartałach, uważa członek Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Grażyna Ancyparowicz.

#RPP utrzymała w październiku #stopyprocentowe bez zmian, co oznacza, że główna stopa referencyjna wynosi nadal 1,5%.

„W tej chwili uważamy, że stopy są optymalne. W polityce pieniężnej przez najbliższe kwartały nie powinny dokonywać się znaczące zmiany. Jeśli coś się będzie zmieniać, to wtedy kiedy będziemy wchodzić w nowy cykl, czyli w roku 2022” – powiedziała Ancyparowicz podczas panelu IV edycji Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018 w Siedlcach.

Stopy procentowe bez zmian co najmniej do końca 2019 r.

Podczas konferencji prasowej po październikowym posiedzeniu RPP prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) i przewodniczący Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Adam Glapiński podtrzymał ocenę, według której nie będzie powodów do zmiany poziomu stóp procentowych do końca 2019 r. Według niego, gdyby sytuacja się nie zmieniła, okres stabilności stóp mógłby się przedłużyć.

RPP utrzymała w październiku stopy procentowe bez zmian, co oznacza, że główna stopa referencyjna wynosi nadal 1,5%. Podtrzymała też ocenę, że w horyzoncie oddziaływania polityki pieniężnej inflacja utrzyma się w pobliżu celu inflacyjnego.

Źródło: ISBnews