GPW powołała czterech członków zarządu, w tym dwóch nowych

GPW powołała czterech członków zarządu, w tym dwóch nowych
Źródło: GPW
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada Giełdy powołała w skład zarządu czterech członków: Jacka Fotkę jako wiceprezesa, Dariusza Kułakowskiego jako członka zarządu oraz dwóch nowych członków zarządu: Izabeli Olszewskiej oraz Piotra Borowskiego, podała spółka.

Na czele zarządu GPW nowej kadencji w roli prezesa stanie Marek Dietl, powołany przez walne zgromadzenie GPW 23 kwietnia 2018 r.

„Rada Giełdy, w wyniku postępowań kwalifikacyjnych, podjęła decyzje o powołaniu czterech Członków Zarządu Giełdy na nową kadencję rozpoczynającą się 26 lipca 2018 r. Do zarządu wejdzie dwóch członków obecnej kadencji: Jacek Fotek, który pozostanie na stanowisku wiceprezesa zarządu ds. finansów (CFO) oraz Dariusz Kułakowski, który obejmie stanowisko członka zarządu ds. informatyki (CIO). Do Zarządu GPW wejdą także dwie nowe osoby, od lat związane z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie i posiadające doświadczenia zawodowe na rynku kapitałowym. Są to Izabela Olszewska jako członek zarządu ds. rozwoju biznesu i sprzedaży (CSO) oraz Piotr Borowski, który został powołany na stanowisko członka zarządu ds. operacyjnych i regulacyjnych (COO)” – czytamy w komunikacie.

Nowi członkowie czekają na zgodę KNF

W przypadku dwóch nowych członków zarządu decyzja Rady Giełdy wejdzie w życie pod warunkiem udzielenia zgody przez Komisję Nadzoru Finansowego na dokonanie zmian w składzie zarządu GPW, jednak nie wcześniej niż 1 sierpnia 2018 r., podano również.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst – rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

Czytaj: ISBnews