GPW Innovation Day: przyjdź i porozmawiaj z zarządami blisko 20 innowacyjnych spółek giełdowych

GPW Innovation Day: przyjdź i porozmawiaj z zarządami blisko 20 innowacyjnych spółek giełdowych
Źródło: Beax via Wikimedia Commons [GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html), CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/) or CC BY-SA 2.5-2.0-1.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5-2.0-1.0)]
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
17 kwietnia odbędzie się konferencja "GPW Innovation Day", pierwsze tego rodzaju wydarzenie na polskim rynku kapitałowym. Zarządy innowacyjnych spółek notowanych na warszawskiej giełdzie spotkają się z przedstawicielami polskich i zagranicznych instytucji finansowych, a także z inwestorami indywidualnymi.

Zarządy innowacyjnych spółek notowanych na warszawskiej giełdzie spotkają się z przedstawicielami polskich i zagranicznych instytucji finansowych, a także z inwestorami indywidualnymi #giełda #GPW #GPWInnovationDay @GPW_WSExchange

GPW Innovation Day to pierwsze tego rodzaju wydarzenie na polskim rynku kapitałowym. 17 kwietnia inwestorzy zainteresowani spółkami z sektorów takich jak gry wideo, biotechnologia, IT, e-commerce i fintech spotkają się z przedstawicielami zarządów m.in. Selvity, Brand 24, PlayWay, Bloober Team, R22 czy Cherrypick Games. Oprócz notowanych spółek w konferencji wezmą udział przedstawiciele inwestorów instytucjonalnych i inwestorzy indywidualni. Organizatorem konferencji jest GPW, a partnerami są Vestor Dom Maklerski, agencja relacji inwestorskich InnerValue oraz firma doradcza Closir.

– Sektory innowacyjne będą odgrywać coraz ważniejszą rolę w polskiej gospodarce. GPW może być dla spółek z branż takich, jak gry, biotechnologia, IT, e-commerce czy fintech, miejscem do pozyskania kapitału, a upublicznienie – naturalnym etapem rozwoju. Giełda jest kluczowa dla skalowania innowacyjnych przedsiębiorstw – powiedział Marek Dietl, prezes GPW.

Wyzwania dla spółek technologicznych

– Dla spółek działających w segmencie nowych technologii wyzwaniem jest nie tylko dotarcie do inwestorów, ale też właściwe przedstawienie perspektyw rozwoju, potencjału i uwarunkowań  w często bardzo dynamicznie zmieniającym się otoczeniu. Dlatego bardzo cieszymy się, że GPW zaprosiła nas do udziału w wydarzeniu ważnym nie tylko dla rynku kapitałowego, ale również branży technologicznej w Polsce – zaznaczył Jarosław Palejko, dyrektor  Departamentu Oferowania i Doradztwa Korporacyjnego Vestor DM.

Udział w konferencji zapowiedzieli również przedstawiciele instytucji finansowych z zagranicy.

– Zagraniczni inwestorzy obserwują wprawdzie z reguły jedynie największe podmioty notowane w Warszawie, jednak innowacyjne spółki z ciekawym produktem i oryginalnym, efektywnym modelem biznesowym mogą liczyć na zainteresowanie z ich strony. Konferencje poświęcone tej grupie spółek to cenna inicjatywa dla obu stron – podkreślił Michael Chojnacki, współzałożyciel i CEO Closir.

Po raz pierwszy w takim wydarzeniu wezmą udział inwestorzy indywidualni

Po raz pierwszy w tego rodzaju wydarzeniu udział wezmą równocześnie również inwestorzy indywidualni. Specjalnie dla nich przedstawiciele spółek poprowadzą prezentacje oraz sesje pytań i odpowiedzi.

– Inwestorzy indywidualni to grupa niedoceniana przez niektórych emitentów. Tymczasem komunikacja kierowana do nich, edukacja i zapewnienie im równego dostępu do informacji to naszym zdaniem istotne wyzwania dla każdej spółki publicznej. Polityka otwartych drzwi jest istotnym wsparciem zarówno dla reputacji, jak również wyceny każdego emitenta – zadeklarował Wojciech Iwaniuk, CEO agencji InnerValue.

Całodzienna konferencja odbędzie się w budynku Giełdy Papierów Wartościowych przy ul. Książęcej 4. Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.gpwinnovationday.pl