„Gminna gospodarka odpadami komunalnymi” – zaproszenie do projektu

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

wysypisko.02.250x167Po ponad pół roku starań program pt. "Gminna gospodarka odpadami komunalnymi" został zarekomendowany do realizacji i dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, uzyskując bardzo wysoką ocenę merytoryczną niezależnych ekspertów.

Mimo trwającego już w samorządach procesu wprowadzania w życie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku, ciągle pojawia się szereg pytań i wątpliwości. Bardzo prawdopodobne są również zmiany ustawy. Organizacje samorządowe otrzymują uwagi i pytania związanych z skutecznym zrealizowaniem zadania. Gminy wpierają się poprzez wymianę doświadczeń.

Program ma na celu pomóc we wdrożeniu ustawy w gminach i stworzyć możliwość wymiany doświadczeń wszystkich gmin w Polsce, ze wsparciem szkoleniowym i pomocą ekspercką. Będzie on w całości realizowany w oparciu o technologię internetową (szkolenia i konsultacje on-line).

<pclass=”art_srodtytul”>Atuty programu:

  • stworzenie ogólnopolskiej platformy wymiany doświadczeń,
  • szybkie i elastycznie dopasowywanie zakresu szkoleń i pomocy eksperckiej do aktualnych potrzeb,
  • oszczędność kosztów i czasu gminy,
  • zaangażowanie uznanych ekspertów i praktyków,
  • bezpłatny udział,
  • zaangażowanie i nadzór nad jakością programu organizacji samorządowych.

Projekt realizowany jest przez Tomorrow e-learning designers w partnerstwie ze Związkiem Gmin Wiejskich RP w ramach Europejskiej Akademii Samorządowej oraz Internetowej Platformy Edukacji Samorządowej wspieranej przez Związek Miast Polskich, Związek Województw RP, Związek Powiatów Polskich, oraz Unię Miasteczek Polskich. Wspólne działanie ma pomóc uzyskać ogólnopolski przegląd procesu wdrażania zmian w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi oraz umożliwić dzielenie się dobrymi praktykami.

Szczegółowe informacje o programie, formularz zgłoszeniowy można znaleźć w załącznikach, na stronie http://www.ipes.pl/odpadykomunalne oraz uzyskać dzwoniąc pod numery tel.: (61)-851-99-61, +48 605 853 565 p. Monika Biernacka.

Źródło: www.ipes.pl