Globalna karta wielowalutowa od polskiego fintechu

Globalna karta wielowalutowa od polskiego fintechu
Fot. Cinkciarz.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Karta wielowalutowa polskiego fintechu Cinkciarz.pl umożliwia dostęp do darmo-wych rachunków w 20 walutach oraz płacenie w ponad 160 walutach.

Użytkownicy unikają wysokich kosztów przewalutowania i prowizji podczas wypłat z bankomatów (obowiązuje miesięczny limit), nie płacą też za prowadzenie rachunku. Kartę dostępną w Cinkciarz.pl dla mieszkańców prawie wszystkich krajów UE wyróżnia m.in. rozdzielenie salda rachunku od salda kart oraz możliwość wysyłki do paczkomatów.

Użytkownicy portalu Cinkciarz.pl doceniają zalety transakcji bezgotówkowych. Wielu z nich dużo podróżuje prywatnie lub służbowo. Klienci coraz częściej decydują się także na zakupy w sieci, korzystając z ofert krajowych, ale przede wszystkim zagranicznych sklepów czy platform sprzedażowych. Karta wielowalutowa przydaje się zatem nie tylko podczas wyjazdów za granicę i jest dobrą alternatywą dla zagranicznych fintechów.

Bezpieczeństwo i (brak) opłaty

Ofertę wyróżnia rozwiązanie polegające na rozdzieleniu salda rachunku od salda karty. Dzięki temu klienci mogą utrzymywać saldo na karcie dokładnie odpowiadające wydatkom, jakie w danej chwili chcą ponieść. Kolejny poziom zabezpieczenia stanowią indywidualnie ustawiane limity transakcyjne na karcie oraz uwierzytelnienie dwuetapowe, aby środki były jak najbardziej bezpieczne. W celu zrealizowania transakcji, wystarczy przesunąć dowolną kwotę z portfela na kartę. Doładowania są natychmiastowe, a taki model skłania do kontroli stanu finansów. Na karcie można przechowywać środki na bieżące wydatki, resztę pozostawiając w portfelu.

Czytaj także: Rapid Transfer nową metodą płatności w Cinkciarz Pay >>>

Użytkownicy kart zyskują dostęp do darmowych rachunków w złotych i 19 innych walutach. Unikają dzięki temu kosztów przewalutowania. Dla porównania: banki oferują zazwyczaj możliwość podpięcia 3-4 rachunków walutowych do jednej karty i wymagają opłat za jej posiadanie. Portal Cinkciarz.pl nie stawia żadnych wymogów transakcyjnych oraz nie pobiera opłat ani za używanie kart, ani za płatności we wszystkich walutach, rachunki walutowe, doładowania karty czy przelew środków do portfela walutowego. Fintech oferuje także bezprowizyjne wypłaty z bankomatów na całym świecie do osiągnięcia ustalonego limitu.

Fintech udostępnia aplikację mobilną Cinkciarz.pl na systemy Android i iOS do obsługi kart. Poza doładowaniami portfela, umożliwia ona zmianę limitów wydatków i PIN-u, a także blokadę kart. W razie potrzeby można również zdecydować o wyłączeniu możliwości wypłat gotówki lub płatności zbliżeniowych, zagranicznych czy internetowych.

Polski produkt unijnego formatu

Karty wielowalutowe fintechu mogą zamawiać mieszkańcy prawie wszystkich państw Unii Europejskiej.

– Dotarcie do coraz większej liczby użytkowników w całej Europie jest ważnym krokiem w ramach międzynarodowego rozwoju usług Cinkciarz.pl, który jest w 100 proc. polską firmą. Rozpoczęliśmy już prace, aby w przyszłości udostępnić karty wielowalutowe mieszkańcom pozostałych krajów, m.in. Wielkiej Brytanii. Realizujemy ambicje, aby osiągnąć nie tylko czołową pozycję wśród pozabankowych dostawców usług wielowalutowych w Polsce, ale też w dalszej perspektywie poza granicami kraju, gdzie działamy jako marka Conotoxia – mówi Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl. 

Karta w smartfonie i zegarku dostarczona do paczkomatu

Portal Cinkciarz.pl udostępnia karty w formie fizycznej oraz wirtualnej. Wniosek o wydanie produktu składa się online. Fintech umożliwia realizowanie transakcji kartami bez konieczności sięgania do portfela. Użytkownicy mogą nimi płacić zbliżeniowo za pomocą smartfona, zegarka i opaski, dzięki Apple Pay, Google Pay, Fitbit Pay i Garmin Pay.

Użytkownicy Cinkciarz.pl mogą zamawiać karty wielowalutowe w wersji fizycznej z opcją wysyłki na terenie Polski nie tylko pocztą i kurierem. Fintech jako pierwszy na polskim rynku umożliwił także dostawę do paczkomatów. Za granicą można natomiast zamawiać karty za pośrednictwem przesyłek kurierskich i pocztowych.

Źródło: Cinkciarz.pl