Generali wprowadza ubezpieczenie dostosowujące się do różnych etapów życia klientów

Generali wprowadza ubezpieczenie dostosowujące się do różnych etapów życia klientów
Fot. Generali
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Generali wdrożyło ubezpieczenie na życie, które dostosowuje się do życia klientów w miarę zmieniających się potrzeb, w różnych etapach życia. Jest ono dostępne u agentów wyłącznych Generali Polska.

– Niezależnie od tego jak będzie zmieniało się życie naszych klientów, chcemy wspierać ich na każdym etapie. Jest to jedno ubezpieczenie na różne etapy życia. Gdy jest singlem i gdy zaczyna dzielić życie z kimś ważnym, gdy pojawiają się dzieci i całkiem zmieniają się priorytety, aż po osiągnięcie stabilizacji – mówi Agnieszka Callen, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń na Życie i Osobowych, Generali Polska.

Generali z myślą o całym Twoim życiu jest produktem nowoczesnym i elastycznym, który pozwala nam być partnerem na całe życie dla naszych klientów.

Bezterminowe ubezpieczenie na życie

Podstawą „Generali, z myślą o całym Twoim życiu” jest bezterminowe ubezpieczenie na życie – ubezpieczający płaci składki do 85 roku życia, a następnie jest ono bezskładkowe. Klient może rozszerzyć to ubezpieczenie o umowy dodatkowe, które chronią to, co dla niego ważne w danym momencie. W ramach ochrony klient może zawrzeć  do 6 terminowych ubezpieczeń na życie, a każde z nich może zabezpieczać inną wskazaną przez klienta osobę uposażoną lub wybrany cel: np. zabezpieczenie spłaty kredytu. Umowy mogą być zawierane na różne sumy ubezpieczenia i trwać od 10 do 40 lat, przy czym składka przez ten czas będzie stała, chyba, że klient zmieni sumę ubezpieczenia.

Szereg umów dodatkowych

W ramach produktu dostępnych jest również szereg umów dodatkowych. Mogą zapewnić wsparcie w przypadku nieszczęśliwego wypadku. Świadczenie wypłacane jest już za 1% trwałego uszczerbku na zdrowiu (maksymalnie 2 000 zł), a pomoc w szybszym powrocie do sprawności zapewnia szeroki zakres usług assistance. Istnieje możliwość zabezpieczenia na wypadek poważnych zachorowań, jak np. zawał, udar mózgu, nowotwór złośliwy, a świadczenie może wynieść do 1 mln zł – taką maksymalną sumę ubezpieczenia może wybrać klient.  Dodatkowo w zakresie ochrony jest 539 operacji oraz 50 zabiegów specjalistycznych.

Możliwość zawarcia umowy na wypadek wystąpienia nowotworu

Nowością w ofercie Generali jest możliwość zawarcia umowy na wypadek wystąpienia nowotworu u ubezpieczonego lub jego dzieci do 18 roku życia.

– W przypadku zachorowania chronimy klienta i wszystkie jego dzieci, a wysokość świadczenia dla każdego z nich wynosi do 1 mln zł. Oprócz wsparcia finansowego w umowie jest Assitance nowotworowy, w ramach którego znajduje się m.in. druga opinia medyczna – krajowa i zagraniczna, opieka menedżera, który może przeprowadzić klienta przez cały proces diagnostyki i leczenia oraz możliwość wykonania badań genetycznych u dzieci oraz pomoc onkopsychologa – dodaje A. Callen.

Ubezpieczenie posiada konto inwestycyjne

Oprócz opieki nad klientem w trudnych sytuacjach życiowych, Generali daje również możliwość zadbania o realizację przyszłych planów i  marzeń. Ubezpieczenie posiada konto inwestycyjne, na którym klient może gromadzić środki na dowolny cel: jak podróż życia, samochód, edukacja dzieci czy jego emerytura. Dostępne są również konta IKE i IKZE.

Czytaj także: Generali z myślą o kosztach rezygnacji z podróży; nowy produkt w ofercie ubezpieczyciela >>>

Ubezpieczenie to nie ma wyłączeń za zdarzenia spowodowane epidemią, w tym wywołane przez wirus SARS-CoV-2. Produkt jest obecnie dostępny u agentów wyłącznych Generali Polska. Polisę można zawrzeć za pośrednictwem agenta także zdalnie, bez zbędnych formalności. Po uzgodnieniu odpowiedniego zakresu dopasowanego do potrzeb, klient otrzymuje link na adres e-mail. Składkę może opłacić korzystając z PayU lub z Blika.

Źródło: Generali Polska