Gala rankingu miesięcznika „NBS”: Talentów ci u nas dostatek

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

nbs.2016.06.foto.018.a.400xTo był szczególny wieczór, pełen wzruszeń, muzyki, gry świateł i owacji. A wszystko to dla jego bohaterów, którymi byli - nie po raz pierwszy zresztą - polscy bankowcy spółdzielcy. Podczas gali w warszawskim Hotelu "Gromada" prestiżowe statuetki i certyfikaty rankingu miesięcznika "Nowoczesny Bank Spółdzielczy" odebrali przedstawiciele najlepszych banków działających wyłącznie dzięki rodzimemu kapitałowi.

Przypomnijmy raz jeszcze, bo warto: laureatami głównymi Krajowego Rankingu „Wyróżniające się banki spółdzielcze” zostali Krakowski Bank Spółdzielczy w kategorii „Największe banki” oraz Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej, Bank Spółdzielczy w Inowrocławiu, Rejonowy Bank Spółdzielczy w Malanowie i Bank Spółdzielczy w Grębowie w kategorii „Najefektywniejsze banki”.

W corocznym rankingu redakcja miesięcznika „Nowoczesny Bank Spółdzielczy” wyłania grupę 100 najlepszych polskich banków spółdzielczych i nagradza te najbardziej zaangażowane w obsługę finansową środowisk lokalnych.

Tegoroczny ceremoniał wręczenia nagród prowadził Maciej Małek, redaktor naczelny miesięcznika „Nowoczesny Bank Spółdzielczy”, a w uroczystości wzięło udział ponad 250 bankowców spółdzielców, przedstawiciele banków zrzeszających, ZBP, KZBS, a także największych instytucji i firm współpracujących z sektorem. Nagrody wręczali Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich oraz przedstawiciele zrzeszeń – Ryszard Lorek, prezes zarządu SGB- -Banku S.A. i Dariusz Olkiewicz, wiceprezes zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.

Powitania i przemówienia

Przybyłych na uroczystość gości powitał Andrzej Wolski, wiceprezes zarządu Centrum Prawa Bankowego i Informacji, wydawcy „NBS”, a więc głównego organizatora VIII Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej 2016, w ramach którego odbyła się uroczysta gala nagradzania laureatów rankingu. – Jest mi niezmiernie miło, że mogę dokonać symbolicznego otwarcia ostatniego, ale za to jednego z najważniejszych punktów pierwszego dnia Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej. Z tego miejsca pragnę serdecznie powitać zgromadzonych gości: zastępcę przewodniczącego KNF Wojciecha Kwaśniaka, prezesa zarządu BFG Dariusza Sokala, prezesa ZBP Krzysztofa Pietraszkiewicza, prezesów zarządów banków zrzeszających oraz wszystkich zgromadzonych – powiedział. – Nie przesadzę chyba zbytnio, jeśli stwierdzę, że większość z tu obecnych czekała na ten moment z nadziejami, ale i lekką niepewnością. Oto bowiem w czasie uroczystej gali ujawnimy zwycięzców Krajowego Rankingu „Wyróżniające się banki spółdzielcze” – edycji 2016 miesięcznika „Nowoczesny Bank Spółdzielczy”. I to zarówno w kategoriach największe, jak i najefektywniejsze banki – dodał. I poprosił o zabranie głosu Krzysztofa Pietraszkiewicza.

Prezes Związku Banków Polskich przypomniał, że Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej – podobnie zresztą, jak i wrześniowe Forum Liderów Banków Spółdzielczych – mają w zamyśle organizatorów niezwykle doniosły cel. – Te dwa wiodące wydarzenia mają przede wszystkim niwelować dystans, ale również dawać możliwości bezpośredniego dialogu liderom polskich banków z przedstawicielami świata polityki i regulatorami – podkreślił. Następnie, nawiązując do toczących się prac nad nowym modelem polskiej bankowości spółdzielczej, zaapelował do zgromadzonych na sali bankowców i przedstawicieli firm technologicznych, aby w swych działaniach zawsze i przede wszystkim uwzględniali satysfakcję klienta – czy to indywidualnego, rolnika, czy też przedsiębiorcy z sektora MŚP – to bowiem powinno być dla nich dobrem nadrzędnym.

Prezes Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, Zdzisław Sokal, na VIII Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej 2016 wystąpił po raz pierwszy w nowej roli. Nawiązał do toczących się prac nad nową ustawą o BFG i transformacji dokonującej się w sektorze banków spółdzielczych. – Liczę, że banki spółdzielcze będą umiały sprostać oczekiwaniom – podkreślił. I życzył przedstawicielom sektora przekroczenia dziesięcioprocentowego udziału w polskim rynku finansowym.

Wiceprzewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, Wojciech Kwaśniak wyraził zadowolenie z faktu, iż ponad 80% banków spółdzielczych uczestniczy w budowie systemu IPS. – Spółdzielczość finansowa oparta jest na wspólnym ...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI