Funt spada, bo niepodległość Szkocji zyskuje poparcie

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.250x376Euro (EUR) pozostaje w okolicach swojego rocznego minimum w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) na poziomie 1.2938. Wspólna waluta pozostaje pod presją przed dzisiejszym ogłoszeniem niemieckiego bilansu handlowego.

Dolar amerykański (USD) wzrósł do poziomu 105.22 po czym spadł z powrotem do poziomu 105.11 w stosunku do jena japońskiego (JPY), ponieważ saldo obrotów bieżących Japonii okazało się gorsze, niż oczekiwano. „Zielony” wciąż jest najsilniejszą spośród walut pomimo, ogłoszonych w piątek, gorszych danych o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym w USA.

Akcje

Indeks UK 100 (FTS) zakończył trading w piątek na poziomie 6873 i zachowanie tych akcji w perspektywie Szkocji, która próbuje odzyskać niepodległość, może być bardzo interesujące, gdyż funt szterling spadł o ponad 160 pipsów.

Towary

Ropa naftowa (WTI) spadła w piątek z poziomu 94.97 do poziomu 92.86 dolarów amerykańskich, po czym odbiła się do poziomu 93.50 dzisiaj rano, ponieważ Chiny ograniczyły import tego towaru.

Para dnia i Opcje FX

Funt brytyjski (GBP) stracił 160 pipsów podczas otwarcia sesji, spadając z poziomu 1.6323 do poziomu 1.6164 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), ponieważ kampania niepodległościowa Szkocji przybiera na sile i po raz pierwszy głosowanie pokazało przewagę głosów na „tak”. Funt brytyjski pozostaje pod presją, w oczekiwaniu na szkockie referendum, które odbędzie się 18 września i zadecyduje o przyszłych losach tego terytorium. Inwestorzy w opcje mogą rozważyć utworzenie strategii Back Spread Strategy z opcjami Puts na parze GBPUSD i zyskać, jeśli notowania pary utrzymają swój zniżkowy trend, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii. Strategię Back Spread Strategy z opcjami Puts można utworzyć sprzedając opcje at-the-money Puts przy jednoczesnym zakupie opcji out-of-the-money Puts w podwójnej ilości.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.