FTBS 2022: Ile cyfrowych technologii w bankach spółdzielczych?

FTBS 2022: Ile cyfrowych technologii w bankach spółdzielczych?
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Tegoroczne Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej (24‒25 maja) odbędzie się wreszcie w bezpośrednim kontakcie uczestników. Po trzech latach spotykamy się ponownie, tym razem w Airport Hotel Okęcie w Warszawie, by porozmawiać o technologiach, które szczególnie potrzebne są w modernizowaniu sektora bankowości spółdzielczej, i także powiedzieć o tym, co udało się w ciągu tych trzech lat zrobić, mówi Włodzimierz Kiciński, wiceprezes Związku Banków Polskich.

Widzimy ogromne możliwości technologii chmurowej w bankowym sektorze spółdzielczym. Podstawą do dyskusji będzie przygotowany w Związku Banków Polskich raport Polish Cloud 2.0, który ujmuje najbardziej istotne zagadnienia dotyczące wprowadzania i rozwoju technologii chmurowej.

Technologia ta wywołała prawdziwą rewolucję nie tylko w dziedzinie bankowości, ale także w szeroko rozumianych usługach informatycznych.

Kolejne zagadnienie, które chcemy podjąć, to wsparcie technologiczne dla back office bankowości spółdzielczej.

Sądzimy, że jest to również metoda nie tylko na unowocześnienie wsparcia biurowo-administracyjnego, ale także sposób na istotną obniżkę kosztów działania, co sektorowi bankowemu jest w dzisiejszej dobie szczególnie potrzebne.

Czytaj także:

Cyfrowy świat i ESG

Bardzo ważne dla banków jest cyberbezpieczeństwo i bezpieczeństwo w sieci. Jest to istotne nie tylko dla banków spółdzielczych, ale dla wszystkich banków jako instytucji zaufania publicznego.

Program FTBS dotyka również tak aktualnych wyzwań, które stoją przed bankami, jak ESG, Zielona gospodarka i jej wdrażanie w polskim sektorze bankowym, a w szczególności w bankach działających lokalnie.

Będziemy mówili o korzyściach, produktach, współpracy z klientami w tych obszarach.

Kolejny ciekawy temat to cyfrowi doradcy w bankach. Jedną z zalet kongresu będzie możliwość bezpośredniego kontaktu specjalistów bankowych z ekspertami firm technologicznych oferujących najnowsze rozwiązania.

Najlepsze banki i najlepsze technologie

Ważnym wydarzeniem Forum jest uroczysta gala, podczas której są wręczane  nagrody i wyróżnienia w kategoriach „Spółdzielcza Technologia Roku 2021” i „Wyróżniające się Banki Spółdzielcze”.

Chcemy wyróżnić zarówno skutecznie działające na rynku banki, ale również nagrodzić tych, którzy wprowadzili w swoim banku spółdzielczym ciekawe rozwiązania.

Zamierzamy zwrócić uwagę na nowe produktu w bankowości spółdzielczej, i także docenić zespoły, które wniosły największy wkład w unowocześnienie technologii bankowości spółdzielczej.

Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej
24-25 maja 2022 r.
Airport Hotel Okęcie
ul. Komitetu Obrony Robotników 24, Warszawa
Rejestracja: aleBank.pl/FTBS

Zapraszamy!

Źródło: aleBank.pl