Francuski inwestor otwiera swój odział w Gdańsku

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

monety.04.400x300Intitek Polska jest firmą inżynieryjną specjalizującą się w konsultingu, wsparciu technicznym, team leasingu oraz R&D. W biurze w Gdańsku zatrudnienie znajdzie w najbliższym roku około 60 osób, a w dalszej perspektywie nawet 100 pracowników.

Intitek znajduje się na liście TOP 3 przedsiębiorstw usług cyfrowych z siedzibą w Lyonie jak również jest klasyfikowany w rankingu TOP 5 największych przedsiębiorstw usług cyfrowych powstałych w ciągu ostatnich 5 lat we Francji. Firma została również nominowana do tytułu pracodawcy roku 2013 we Francji.

– Wybraliśmy Trójmiasto, ponieważ chcemy być obecni w znakomicie rozwiniętym regionie, gdzie obserwujemy ciągły przypływ inwestycji i  bardzo dynamiczny rozwój sektorów BPO oraz ICT. Doceniliśmy również bardzo wysoki poziom edukacji technicznej oraz fakt, iż Trójmiasto jest pełne pozytywnej energii udzielającej się zarówno pracodawcom jak i pracownikom –  wyjaśnia Nicolas Boileau Dyrektor Generalny firmy Intitek.

Pracownicy trójmiejskiego oddziału będą świadczyć usługi inżynieryjne w zakresie projektowania, obliczeń wytrzymałościowych, automatyki i elektryki przemysłowej, jak również w zakresie outsorcingu IT, a więc min. rozwoju i testowania oprogramowania. Jest tu tworzona także platforma inżynierów dedykowana sektorowi morskiemu. Do tego działu poszukiwani są projektanci okrętowi oraz inżynierowie z doświadczeniem w przemyśle offshore i stoczniowym.

– Na Pomorzu poszukujemy inżynierów z entuzjazmem – mówi Tomasz Ławiński, Dyrektor Regionu Gdańsk Intitek Polska. Projektantów, automatyków oraz programistów gotowych do podejmowania wyzwań i uczestniczenia w różnorodnych projektach międzynarodowych korporacji jak i małych i średnich przedsiębiorstw.

Jak podkreślają managerowie firmy, Intitek stawia na rozwój, dynamikę i budowanie wielozadaniowych zespołów specjalistów.

– Doceniamy ludzi aktywnych i z pasją. Wszystkie wyjazdy integracyjne koncentrują się wokół sportu, najczęściej narciarstwa. Nasz dyrektor Generalny to były zawodnik narciarski – dodaje Tomasz Ławiński. Firma jest również sponsorem klubu narciarskiego.

– Intitek to firma o ugruntowanej pozycji na rynku francuskim i bardzo szerokim zakresie świadczonych usług. Uważam, że jej wejście na pomorski rynek zaowocuje wieloma ciekawymi ofertami pracy dla naszych inżynierów. Szeroki zakres technologiczny i różnorodność projektów czyni z Intitek wartościowy element pomorskiej gospodarki. Partnerzy inicjatywy Invest in Pomerania będą aktywnie wspierać rozwój spółki w naszym regionie – zapewnia Michał Kacprowicz z Invest in Pomerania.

Intitek ma bogate doświadczenie w projektach dla sektorów lotniczego, kolejowego, maszynowego, wojskowego oraz motoryzacyjnego. Wykonywał między innymi dla Airbusa szereg prac projektowych i obliczeniowych związanych z oprzyrządowaniem linii montażowych samolotów A320, A330, A340, A350 jak również stanowiska testów statycznych skrzydeł A380. Współpracował także z firmą Sagem przy rozwijaniu oprogramowania testowego kart GPS dla wojskowego samolotu transportowego Airbus A400M. Z kolei dla Alstom zaprojektował elementy mechaniczne superszybkich pociągów TGV. Firma miała także swój udział w pracach nad dokumentacją Pendolino dla PKP. W zakresie współpracy w sektorze kolejowym warto także wspomnieć współpracę z takimi firmami jak Siemens, Thales czy Ansaldo w zakresie oprogramowania lub sygnalizacji kolejowej przy projektowaniu linii Eurostar pod kanałem La Manche oraz linii metra w Paryżu, Szanghaju i Dubaju.

Intitek ma także swój udział w takich spektakularnych przedsięwzięciach jak akcelerator LHC, czyli Wielki Zderzacz Hadronów, dla którego na zlecenie CERN zaprojektował elementy mechaniczne.

Intitek posiada także certyfikat „Habilitation Confidentiel Défense” uprawniający do pracy przy poufnych projektach wojskowych i ma na swoim koncie m.in. projekty dla MBDA Missile System związane z wykonaniem szeregu stanowisk testowych oprogramowania pocisków rakietowych. Dla Sagem DS firma rozwijała oprogramowanie Battlefield Managment System dla lekkich pojazdów opancerzonych oraz żołnierzy. Intitek wykonywał także szereg projektów z zakresu rozwoju oprogramowania dla systemów nawigacyjnych okrętów marynarki wojennej jak również dla systemów wojskowej komunikacji satelitarnej oraz taktycznej.

Dla podtrzymania lokalnego podejścia do klientów, Intitek Polska otwiera również biura w Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie.

To już czwarta nowa inwestycja w sektorze ICT w tym roku w Trójmieście. O rozpoczęciu swojej działalności zadecydowały wcześniej już firmy Powel, Schibsted oraz Epam. W tym roku ogłosiło także swoje reinwestycje wielu obecnych na rynku inwestorów, m.in. Sii, Jeppesen Boeing czy Intel.

Źródło: Invest in Pomerania