Fotoradary w gminach jeszcze przed wakacjami

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

fotoradar.250x300Główny Inspektorat Transportu Drogowego otrzymał ponad 200 wniosków z prośbą od władz samorządowych i mieszkańców o ustawienie fotoradarów. Jest szansa, że zostaną one uruchomione jeszcze przed wakacjami.

Sprzęt, którym obecnie dysponuje Inspektorat to 800 masztów i około 70 fotoradarów. Zaplanowano kupić kolejne 300 sztuk. Postępowanie przetargowe jeszcze trwa. Jeśli wszystko uda się zrealizować bez komplikacji, jest szansa, że już przed wakacjami fotoradary zawisną przy drogach.

Wnioskowane przez mieszkańców sprawowanie kontroli radarowej nad ich miejscami zamieszkania argumentowane jest dużym natężeniem ruchu, niebezpieczną jazdą kierowców, którzy urządzają „wyścigi” oraz niemożność przeprawienia się pieszych przez ulicę, która nie posiada sygnalizacji świetlnej.

Nadmierna prędkość jest od lat główną przyczyną tragicznych wypadków na drodze. Trudno się więc dziwić, że samorządy i mieszkańcy w liczbie ponad 200 złożyli prośby o zwiększenie bezpieczeństwa przez zainstalowanie fotoradarów.

źródło: www.samorzad.lex.pl