Forum Usług Płatniczych – VISA i konsumenci przechodzą ewolucję

Forum Usług Płatniczych – VISA i konsumenci przechodzą ewolucję
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Zbliżające się Forum Usług Płatniczych będzie świetną okazją, aby porozmawiać o tym, jak usługi płatnicze zmieniają się w związku z postępującą cyfryzacją, pisze Adrian Kurowski, dyrektor VISA w Polsce.

Pandemia przyspieszyła trendy, które już wcześniej obserwowaliśmy w Polsce i w całej Europie. Płatności zbliżeniowe stały się dla Polaków standardem. Polubiliśmy też zakupy w sieci. Chcemy płacić szybko i bezpiecznie.

Badanie przeprowadzone przez Ipsos na zlecenie Visa pokazuje, że zdecydowana większość polskich internautów, bo aż ¾ z nich, kupuje produkty w internecie co najmniej raz w miesiącu. ( Badanie przeprowadzone na reprezentatywnej próbie 1000 internautów w wieku 18-65 lat dla każdego rynku Europy Środkowo-Wschodniej – łącznie 4000, jesień 2020 roku.)

Karty płatnicze ustępują miejsca aplikacjom

Dostrzegając rosnącą potrzebę szybkich i bezpiecznych płatności w sieci, stworzyliśmy Visa Mobile. Dzięki temu rozwiązaniu proces płatności kartą w sklepie internetowym jest łatwy i nie wymaga od konsumenta wprowadzania danych karty, przeklikiwania kolejnych okienek czy podawania haseł.

Na nowoczesnym polskim rynku płatniczym maleje potrzeba posiadania plastikowej karty płatniczej, ponieważ płatności coraz częściej są zaszyte w oprogramowaniu urządzeń lub w aplikacjach.

Obserwujemy wzrost popularności modeli subskrypcyjnych i płatności odroczonych, które są wygodne i pasują do stylu życia użytkowników.

Potrzebne wsparcie dla konsumentów w ewolucji cyfrowej

Sprzedawcy i instytucje finansowe powinny wspierać konsumentów w adaptacji do nowej, coraz bardziej cyfrowej rzeczywistości, tak by mogli realizować swoje cele i dostosować się do zachodzących zmian.

Visa również przechodzi ewolucję. Chcemy sprawić, by ludzie nie patrzyli na nas wyłącznie przez pryzmat kart płatniczych, ale by dostrzegli także, że jesteśmy zaufaną siecią, która łączy wszystkich ze wszystkimi i umożliwia rozwój handlu na całym świecie.

Forum Usług Płatniczych odbędzie się 20 października. Początek o godzinie 10.00.

Adrian Kurowski dyrektor VISA w Polsce będzie uczestniczył w panelu „Warto bezgotówkowo – dokąd zmierzamy z nowoczesnymi płatnościami” w ramach sesji zatytułowanej „Usługi płatnicze w dobie cyfryzacji – czyli co trzeba wiedzieć aby nie dać się zaskoczyć”.

Zapraszamy!

Więcej informacji oraz rejestracja:

www.aleBank.pl/FUP

Źródło: aleBank.pl