Fortinet rozszerza stopień integracji swoich rozwiązań do zaawansowanej ochrony chmury ze środowiskiem Microsoft Azure

Fortinet rozszerza stopień integracji swoich rozwiązań  do zaawansowanej ochrony chmury ze środowiskiem Microsoft Azure
Źródło: Fortinet
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Fortinet, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, zapewnił współpracę chmurowych rozwiązań ochronnych Fortinet Security Fabric z platformą Microsoft Azure. Dzięki zaangażowaniu obu firm klienci mają zagwarantowany łatwiejszy sposób łączenia się z chmurą Microsoft Azure, zarządzania nią i zabezpieczania.

Dzięki zaangażowaniu obu firm klienci mają zagwarantowany łatwiejszy sposób łączenia się z chmurą #MicrosoftAzure, zarządzania nią i zabezpieczania #Fortinet

Przedsiębiorcy decydujący się na skorzystanie z zalet usług chmury publicznej Azure nie chcą kompromisów w zakresie bezpieczeństwa. Oczywiście Microsoft zapewnia ochronę infrastruktury Azure oraz izoluje przetwarzane w niej dane poszczególnych klientów, jednak to oni ponoszą odpowiedzialność za zagwarantowanie bezpiecznego połączenia ze środowiskiem chmurowym. Dzięki rozwiązaniom Fortinet Security Fabric użytkownicy platformy Azure mogą z pewnością wdrażać dowolne aplikacje w chmurze, gdyż mają zagwarantowaną ciągłość operacyjną ich pracy i eliminowanie ewentualnego ryzyka związanego z bezpieczeństwem.

Dynamiczne rozwiązania do ochrony chmury

Fortinet wspólnie z Microsoftem umożliwia wspólnym klientom czerpanie korzyści ze środowisk chmurowych bez narażania ich danych na niebezpieczeństwo. Oto główne zapowiedziane przez obie firmy nowości:

  • Integracja rozwiązania FortiGate Secure SD-WAN z wirtualną siecią Azure Virtual WAN oraz automatyzacja konfiguracji obu produktów umożliwia szybsze rozpoczęcie korzystania z chmury, co przekłada się na poprawę jakości obsługi klienta oraz bezpieczeństwa jego danych. Dzięki tej integracji zautomatyzowane jest podłączanie oddziałów firmy do sieci Azure Virtual WAN i odłączanie ich, a także zapewnione jest scentralizowane zarządzanie sposobem korzystania z zasobów chmurowych przez biura i oddziały regionalne. Integracja FortiGate Secure SD-WAN z Azure Virtual WAN zapewnia również optymalną wydajność i bezpieczeństwo aplikacji udostępnianych na platformie Azure.
  • Integracja usługi analitycznej Fortinet FortiCWP z platformą Azure zapewnia klientom lepszy wgląd w ich aktywność w chmurze oraz konfigurację przetwarzanych w niej zadań obliczeniowych. Umożliwia również przeprowadzenie głębokiej analizy danych przechowywanych w obiektach blob Microsoft Azure. Korzystając z głębokiej integracji z platformą Azure, a także wykorzystując analizę zagrożeń bazującą na usłudze FortiGuard, klienci uzyskują kompleksowe i najbardziej aktualne informacje o zagrożeniach dotyczące ich aktywności w chmurze. FortiCWP działa w różnych chmurach i wykorzystuje interfejsy API dostawców tego typu usług w celu uzyskania kompleksowego obrazu sytuacji, co umożliwia klientom wykrywanie zagrożeń, a następnie wdrażanie niezbędnej ochrony do ich eliminacji.
  • Fortinet umieścił również usługę FortiWeb Cloud WAF-as-a-Service w sklepie Microsoft Azure Marketplace, dzięki czemu dostępna jest w modelu SaaS (Software-as-a-Service). Przedsiębiorstwa dbające o ochronę swoich aplikacji internetowych starają się znaleźć równowagę pomiędzy kosztami operacyjnymi i skutecznością przyjętych zabezpieczeń. FortiWeb WAF-as-a-Service zapewnia idealne połączenie – udostępnia parametry konfiguracyjne, a jednocześnie automatyzuje proces dostrajania reguł polityki bezpieczeństwa do potrzeb klientów. Rozwiązanie Fortinet WAF nie wymaga od administratorów konkretnych umiejętności w zakresie bezpieczeństwa aplikacji internetowych, co umożliwia szybkie ich wdrażanie. Wśród innych produktów Fortinet, już wcześniej dostępnych w sklepie Microsoft Azure Marketplace, znajdują się firewall nowej generacji FortiGate VM, FortiWeb VM, FortiMail VM, FortiManager, FortiAnalyzer oraz FortiSandboxfor Azure.

Czytaj także: Większe cyberbezpieczeństwo klientów – Fortinet przejmuje enSilo >>>

W miarę jak przedsiębiorstwa coraz częściej wdrażają platformę Azure w celu tworzenia lub migracji aplikacji, ich uzależnienie od rozwiązań technologicznych wciąż rośnie, a wraz z nim ryzyko ataku. Aby je zminimalizować oraz odpowiednio chronić aplikacje, firmy powinny zabezpieczyć swoje połączenie z chmurą. Można to zrobić dzięki wdrożeniu łatwych w zarządzaniu rozwiązań ochronnych dla aplikacji internetowych oraz platform chmurowych.

Rozwiązania z rodziny Fortinet Security Fabric zintegrowane są także z innymi niż Azure produktami firmy Microsoft. Dla przykładu, FortiNAC zintegrowany jest z Microsoft InTune i SCCM, zaś FortiMail z Microsoft 365. Dzięki temu firmy Fortinet oraz Microsoft, jako członek programu Fortinet Fabric-Ready Partner, zapewniają klientom kompleksowe rozwiązania ochronne, zweryfikowane pod kątem poprawnej współpracy, umożliwiające oszczędność czasu, kosztów i zasobów w zakresie integracji, wdrażania, obsługi i wsparcia systemów.

John Maddison, EVP of product and CMO w firmie Fortinet:

„Fortinet ma rozbudowane portfolio dynamicznych rozwiązań umożliwiających klientom ochronę środowisk chmurowych oraz korzystanie z dostępnych w nich usług. Rozwiązania Microsoft Azure zapewnia ochronę we wszystkich używanych środowiskach chmurowych, a także w lokalnej infrastrukturze. Ogłoszona dziś współpraca gwarantuje pełne bezpieczeństwo wobec nieustannie zwiększającej się liczby podejmowanych cyfrowych ataków.”

Reshmi Yandapalli, główny menedżer produktu, Microsoft Azure:

„Z przyjemnością rozszerzamy naszą współpracę z Fortinetem poprzez integrację ich rozwiązania Secure SD-WAN z dostępną w środowisku Microsoft Azure usługą Virtual WAN. Podczas gdy klienci chcą upraszczać łączność z oddziałami i przetwarzać coraz więcej danych na platformie Microsoft Azure, FortiGate Secure SD-WAN zapewnia funkcjonalne rozwiązanie klasy korporacyjnej dla firm, które chcą zoptymalizować swoje działania w chmurze i zabezpieczyć je.”

 

Źródło: Fortinet