Firmy boją się spowolnienia gospodarczego

Firmy boją się spowolnienia gospodarczego
Fot. stock.adobe.com/denisismagilov
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
48 proc. przedsiębiorstw obawia się w przyszłym roku pogorszenia sytuacji rynkowej i słabego popytu na swoje produkty. 52 proc. uważa, że w 2020 roku prowadzenie działalności gospodarczej będzie utrudniała przewlekłość postępowań sądowych - wynika z barometru Lewiatana, badania nastrojów przedsiębiorców, zrealizowanego na zlecenie Konfederacji Lewiatan.

48 proc. przedsiębiorstw obawia się w przyszłym roku pogorszenia sytuacji rynkowej i słabego popytu na swoje produkty #firmy @LewiatanTweets

W przyszłym roku należy się spodziewać pogorszenia sytuacji rynkowej i słabszego popytu. Tak uważa 48 proc. ankietowanych firm. W tym roku obawiało się tego 39 proc. przedsiębiorstw.

Barometr Lewiatana

Czytaj także: Mikro- i małe firmy najbardziej odczuwają coraz gorsze warunki prowadzenia biznesu >>>

Ponad połowa przedsiębiorstw jest przekonanych, że w 2020 roku negatywnie na ich biznes będzie oddziaływała przewlekłość postępowań sądowych. W tym roku takie zagrożenie widziało 39 proc. firm.

Barometr Lewiatana

Badanie zrealizowała firma SMARTSCOPE w październiku br., na reprezentatywnej grupie 300 małych, średnich i dużych przedsiębiorców, zatrudniających przynajmniej 10 pracowników. Badanie wykonano na zlecenie Konfederacji Lewiatan.

Źródło: Konfederacja Lewiatan