Firma z Nowego Jorku otwiera biuro w Gdańsku. Światowy biznes docenił pomorze

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

coleman.01.400x203Coleman Research Group Inc. to międzynarodowa firma konsultingowa kojarząca czołowe firmy inwestycyjne, konsultantów i korporacje z ekspertami z konkretnych branż gospodarczych. Firma kontynuuje globalną ekspansję swojej marki otwierając nowy oddział w Gdańsku w II kwartale 2015 roku.

Powstały w 2003 roku, Coleman jest brokerem wiedzy, który pracuje z setkami globalnych centrów finansowych oraz ponad pięcioma tysiącami analityków na całym świecie. Poprzez konsultacje telefoniczne, konferencje internetowe, badania panelowe oraz doradztwo personalne, Coleman zapewnia swoim klientom niezwykle szeroki dostęp do wiedzy ekspertów z ponad 12 000 miast na całym świecie.

Główna siedziba firmy znajduje się w Nowym Jorku, oddziały zaś w Pekinie, Hong Kongu, San Francisco, Bostonie, Raleigh i Londynie. Gdańskie biuro będzie najnowszą placówką otwartą zaraz po niedawno powstałych biurach Coleman’a w Bostonie i San Francisco.

Dlaczego Gdańsk?

Edward Harding, Dyrektor Zarządzający Coleman’a na kraje regionu EMEA oraz Azji powiedział: „Przeszliśmy przez bardzo złożony proces inwestycyjny weryfikujący potencjalne lokalizacje w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Europie. Po wstępnej analizie dostępności kadry, powierzchni biurowych, znajomości języków obcych, i kosztów prowadzenia działalności stworzyliśmy krótką listę branych pod uwagę lokalizacji. Po licznych wizytach studyjnych zdecydowaliśmy się na Gdańsk. Widzimy na Pomorzu duży potencjał i z niecierpliwością czekamy aby zbudować tu dynamiczny zespół.

Biuro w Gdańsku

Pracownicy gdańskiego biura firmy wspierać będą oddział w Londynie oraz inne lokalizacje rozsiane po całym świecie.

Warto zaznaczyć, że Coleman nie będzie świadczyć usług typowych dla istniejących już w Trójmieście centrów, obsługujących firmy macierzyste za granicą. Zamiast tego, pracownicy gdańskiego oddziału będą realizowali podobne zadania i będą mieli zbliżony zakres obowiązków co koledzy i koleżanki w innych biurach Coleman’a na całym świecie.

Analitycy w firmie Coleman w każdym z biur specjalizują się w poszczególnych sektorach gospodarki i na bieżąco monitorują najważniejsze wydarzenia w branży, trendy rynkowe, jak również przeprowadzają badania oraz regularnie kontaktują się z pracownikami wyższego szczebla reprezentujących branżę. Analitycy są odpowiedzialni (indywidualnie lub w zespołach) za udzielanie odpowiedzi na zapytania klientów oraz kojarzenie klientów  z najbardziej odpowiednimi osobami w branży.

Przykładowo, firma z Londynu może zgłosić się do firmy Coleman z prośbą aby wyselekcjonować najlepszych ekspertów z Europy, którzy doskonale znają specyfikę branży e-learning i będą w stanie ocenić czy dane przedsięwzięcie może stanowić atrakcyjną możliwość biznesową. 

Coleman szuka kandydatów z  solidnym wykształceniem, doskonałą znajomością języka angielskiego w mowie i piśmie oraz bardzo dobrą znajomością jednego z poniższych języków obcych: niemiecki, rosyjski, języki nordyckie, hiszpański, portugalski, francuski. Więcej informacji dotyczących ofert pracy można znaleźć na stronie www.pracuj.pl

Źródło: Invest in Pomerania