Fintech dla trenera personalnego

Fintech dla trenera personalnego
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Co może zaoferować fintech trenerowi presonalnemu, mówił podczas Impact Fintech 2019, Bartek Świercz, CEO w firmie Podioom

#BartekŚwiercz: Chcemy wynagrodzić trenujących poprzez obniżenie ceny typowych produktów ubezpieczeniowych, takich jak #NNW, czy#PolisaNaŻycie @podioom_net @ImpactCEE

Trudno to sobie wyobrazić, ale jest związek między trenerem personalnym a fintechem.

Związek jest taki, że nawet trener personalny, pomimo swojego przygotowania zawodowego, fachowości wymaga ochrony prawnej i ubezpieczeń. I zadaniem naszej platformy jest dostarczenie dedykowanych produktów ubezpieczeniowych, które zapewnią bezpieczeństwo zarówno trenerowi, jak i trenującemu.

Ale to nie są tylko ubezpieczenia. Wasza platforma działa już od dłuższego czasu, co więc oferowała do tej pory trenerom personalnym?

Najłatwiej wyobrazić sobie Podioom jako asystenta dla trenera personalnego, który ma odciążyć go we wszystkich działaniach związanych z organizacją treningu. Czyli w kontaktach z trenującymi, w umawianiu się, w rezerwacji usług, pilnowaniu płatności czy przeglądaniu historii kontaktów z danym trenującym, po to, aby zorientować się nt. jego postępów treningowych.

 

Ale wpłat ta platforma nie widzi? Nie widać, czy klient zapłacił trenerowi?

Aktualnie nie, ale planujemy taką funkcję.

A jakie rodzaje ubezpieczeń Państwo oferują? Ubezpieczenie trenera i jego podopiecznego?

W tej chwili pracujemy nad pierwszym produktem, i to będzie ubezpieczenie OC dla trenerów personalnych. Ten produkt będzie zdywersyfikowany, ponieważ każdy trener personalny ma inny stopień ryzyka. Co wynika i z jego doświadczenia zawodowego, i przygotowania do zawodu. Dzięki narzędziom Podioom my będziemy w stanie trenerów skategoryzować i przypisać im konkretny produkt.

Co konkretnie ubezpieczacie? Czy to, że coś stanie się podopiecznemu, ponieważ trener zleci mu niewłaściwe ćwiczenie? Czy też sam trener jest ubezpieczony?

To jest ubezpieczenie trenera względem trenujących. Ubezpieczamy trenera, np. trenujący wykona źle ćwiczenie, mimo prawidłowych wskazówek, albo trenujący ukrywa przewlekłe schorzenia, a powinien poinformować trenera – i w konsekwencji prowadzonego treningu mogą nastąpić jakieś nieszczęśliwe następstwa.

Naszym zadaniem jest zabezpieczenie trenera przed przed roszczeniami ze strony klientów.

W kolejnym kroku chcemy opracować produkt ubezpieczeniowy dedykowany trenującym, i tu chcemy wykorzystać to, że gratyfikacją dla trenującego ma być jego aktywność fizyczna, która obniża ryzyko chorób przewlekłych. Chcemy wynagrodzić trenujących poprzez obniżenie ceny typowych produktów ubezpieczeniowych, takich jak NNW, czy polisa na życie.

Czy to ubezpieczenia dla osób trenujących może być konkurencją dla wielkich firm ubezpieczeniowych, które ubezpieczają każdego z nas?

My nie jesteśmy firmą ubezpieczeniową. Przy współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi opracowujemy dedykowane produkty, gdzie ubezpieczyciel korzysta na tym, że ma dostęp do pewnych danych, do naszej technologii.

My korzystamy na tym, że mamy wsparcie dużego ubezpieczyciela, z dużym kapitałem. Są to działania komplementarne. Nie skorzystają na tym tylko ci, którzy nie chcą z nami współpracować.

Źródło: aleBank.pl