Fintech Billon dołączył do programu Sebastiana Kulczyka InCredibles

Fintech Billon dołączył do programu Sebastiana Kulczyka InCredibles
Logo Billon Fot. Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Spółka Billon Group Ltd. została zaproszona do udziału w trzeciej edycji programu akceleracyjnego InCredibles Sebastiana Kulczyka. Polsko-brytyjski fintech jest jedną z czterech firm, które przystąpiły do programu dzięki wyróżnieniu przyznanemu na konferencji Trends Festival, organizowanej przez Business Insider Polska.

Spółka #Billon Group Ltd. została zaproszona do udziału w trzeciej edycji programu akceleracyjnego #InCredibles Sebastiana Kulczyka

W ramach akceleratora Billon otrzymał dostęp do indywidualnego programu mentoringowego, w którym światowej klasy praktycy i specjaliści przekażą swoje doświadczenie związane ze skalowaniem biznesu. Już podczas konferencji Trends Festival Billon miał okazję konsultować swoje plany rozwoju ze współzałożycielem sieci Starbucks, Zevem Sieglem.

W ciągu tegorocznej edycji programu InCredibles Billon odbędzie też spotkania z potencjalnymi partnerami biznesowymi i inwestorami w kampusie Google w Londynie. Firma wystąpi również w wielkim finale trzeciej edycji InCredibles, który odbędzie się w listopadzie na jednym z najważniejszych na świecie wydarzeń skierowanych do startupów – konferencji SLUSH w Helsinkach.

Czytaj także: Billon z pierwszą w Polsce licencją na wydawanie pieniądza elektronicznego. Jest zgoda KNF >>>

Połączenie entuzjazmu startupów z doświadczeniem autorytetów z każdego obszaru biznesu

– Cieszę się, że Billon znalazł się w elitarnym gronie najbardziej perspektywicznych polskich startupów korzystających z programu InCredibles. Ten akcelerator jest o tyle cenny, ponieważ łączy entuzjazm startupów z doświadczeniem wybitnych autorytetów z każdego obszaru biznesu. Jestem przekonany, że program InCredibles da Billonowi, ale też innym świetnym polskim firmom bezcenną wiedzę zapewniającą światowy sukces. – mówi Wojtek Kostrzewa, prezes Grupy Billon.

Czytaj także: Billon nie będzie bezpośrednią konkurencją dla banków >>>

Oprócz Billona zaproszenie do programu InCredibles na konferencji Inside Trends otrzymały trzy inne firmy: SolHotAir – startup pracujący nad solarnym panelem grzewczym, Prosoma – firma wykorzystująca rzeczywistość wirtualną do terapii psychologicznej osób chorych na nowotwory i Wiperapp – autorzy skutecznego i zgodnego z RODO narzędzia do usuwania danych. Trzecia edycja akceleratora ma objąć w sumie 11 innowacyjnych polskich firm.

– Tegoroczna edycja to przede wszystkim praktyczne, zindywidualizowane warsztaty prowadzone przez najlepszych mentorów z Europy i USA. Nie zabraknie także spotkań z potencjalnymi konkurentami, inwestorami oraz klientami w ramach dwudniowych pobytów m.in. w Londynie  i Helsinkach. Sebastian Kulczyk szczególny nacisk kładzie na proces „szycia na miarę” programów wsparcia dla każdej z zaproszonych do współpracy spółek – mówi Jarosław Sroka, członek zarządu Kulczyk Investments, koordynator programu InCredibles.

Źródło: Billon