Fintech Azimo wchodzi na polski rynek przekazów pieniężnych

Fintech Azimo wchodzi na polski rynek przekazów pieniężnych
Źródło: materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Azimo, platforma do przelewów pieniężnych online, uruchomił w Polsce usługę dla klientów, którzy chcą wysyłać pieniądze za granicę, podało MCI Capital. Ten ruch ma na celu wejście na wart 6 mld USD polski rynek przekazów pieniężnych, który od 2013 roku urósł czterokrotnie. Azimo jest spółką portfelową Funduszu MCI.TechVentures.

Nowa usługa pozwoli klientom w Polsce korzystać z tego samego produktu, który @Azimo oferuje w 27 innych krajach europejskich #Azimo

„Nowa usługa pozwoli klientom w Polsce korzystać z tego samego produktu, który Azimo oferuje w 27 innych krajach europejskich. Klienci będą mogli wysyłać pieniądze do 190 krajów i terytoriów na całym świecie, korzystając z takich metod dostawy jak przelew bankowy, odbiór gotówki czy doładowanie telefonów komórkowych” – czytamy w komunikacie.

Polacy mieszkający za granicą wysyłają do ojczyzny równowartość ok. 7 mld USD rocznie, nic więc dziwnego, że polscy emigranci od dawna są atrakcyjną grupą docelową dla firm zajmujących się przekazami pieniężnymi. Jednak w ostatnich latach niedobór pracowników, spowodowany szybkim wzrostem gospodarczym i emigracją 2 mln Polaków uczynił z tego kraju czołowy cel wyjazdów dla pracowników z sąsiednich państw takich jak Ukraina. W 2017 r. wydano Ukraińcom ok. 1,7 mln pozwoleń na pracę w Polsce, wskazano.

„Polska jest w naszym DNA. Mamy siedzibę w Krakowie i ludzi na terenie całego kraju. Stereotyp Polaków emigrujących w poszukiwaniu lepszego życia gdzie indziej jest szybko zastępowany przez emigrantów przybywających tłumnie do Polski, by tutaj mieszkać i pracować” – powiedział CEO Azimo Michael Kent, cytowany w komunikacie.

Bezpieczne szyfrowanie danych

Azimo ma nadzieję, że zapewniane przez platformę bezpieczne szyfrowanie danych przyciągnie klientów, którzy nadal decydują się na transport pieniędzy podczas podróży do domu z powodu braku zaufania do instytucji finansowych. Obecnie nawet do 95% pieniędzy przesyłanych na Ukrainę może być dostarczanych fizycznie w gotówce, podano również.

„Wysyłanie pieniędzy za pomocą odpowiednio zabezpieczonej, zaszyfrowanej usługi, takiej jak Azimo, jest znacznie bezpieczniejszą opcją niż transport gotówki do domu samolotem lub autokarem. Pracujemy w branży, gdzie bardzo ważnym czynnikiem jest zaufanie, i musimy dotrzeć z tym komunikatem do potencjalnych klientów” – dodał Kent.

Azimo powstało w 2012 roku. Spółka jest wspierana przez kilka renomowanych funduszy inwestycyjnych; obok polskiego MCI, także przez azjatycki Rakuten, Sillicon Valley Bank, e.ventures, Frog Capital, TA Ventures oraz GR Capital. Ma swoją siedzibę w Krakowie i w Londynie.

MCI Capital to utworzona w 1999 r., to jedna z wiodących w regionie CEE, publicznie notowana grupa private equity o charakterze multistage. MCI, za pośrednictwem funduszy PE/VC, realizuje inwestycje w obszarze early stage, growth stage i expansion/buyout stage w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a także w Europie Zachodniej i Skandynawii. MCI Capital SA jest notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2001 r.

Źródło: ISBnews