Faktoring od Faktorii już dostępny dla użytkowników Comarch ERP

Faktoring od Faktorii już dostępny dla użytkowników Comarch ERP
Źródło: Faktoria
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Faktoring od Faktorii jest już dostępny dla użytkowników Comarch ERP poprzez platformę Apfino. Od teraz każdy przedsiębiorca, korzystający z tego rozwiązania, będzie miał dostęp do usługi faktoringowej Faktorii z poziomu znanej mu platformy.

Faktoria jest częścią grupy Nest Bank. Powstała, aby wspierać małych, średnich i większych przedsiębiorców, zapewniając im płynność finansową. W ofercie Faktorii znajduje się nie tylko klasyczny faktoring, ale też usługa płatności odroczonych dla firm w systemie Buy Now Pay Later (F-PAY) oraz inne nowatorskie rozwiązania związane z finansowaniem faktur.

Czym jest Apfino?

Comarch Apfino dostarcza firmom rozwiązania finansowe, w tym usługi faktoringowe. Dzięki platformie użytkownicy mogą korzystać z finansowania bezpośrednio w systemie do wystawiania faktur. W Apfino dostęp do faktoringu jest wyjątkowo szybki i prosty. Jest to możliwe dzięki finansowaniu faktur od wybranych odbiorców z poziomu wystawianej faktury w systemie Comarch ERP, bez konieczności logowania się do infrastruktury firmy faktoringowej. Dzięki współpracy z Faktorią finansowanie faktur „na klik” jest dostępne nie tylko dla małych przedsiębiorstw, ale także dla średnich i dużych firm, bez względu na wielkość i częstotliwość wystawiania faktur. Należne pieniądze pojawiają się na koncie szybciej i zapewniają swobodną i płynną politykę zakupową, a firmy mogą spłacać swoje zobowiązania terminowo lub przed terminem płatności.

Na czym skorzystają użytkownicy?

W porównaniu do tradycyjnego faktoringu, usługa od Faktorii jest dostępna w środowisku informatycznym klienta Comarch ERP Optima, zintegrowanym z platformą Apfino, co z perspektywy średnich i dużych firm znacznie ułatwia codzienną pracę i zarządzanie, ponieważ korzystają z wielu usług na platformie od jednego dostawcy. Wszystko, włącznie z raportami, jest dostępne w znanym im miejscu. To oni decydują, którą fakturę i w jakim terminie wskazują do finansowania – wszystko w zależności od potrzeb. Dzięki takiemu narzędziu maksymalnie wykorzystują potencjał firmy. Wsparcie jest dostępne na jedno kliknięcie, a pieniądze z faktur pojawiają się dokładnie wtedy, kiedy są potrzebne. 

Czytaj także: Firmy faktoringowe biją kolejne rekordy wysokości udzielonego finansowania >>>

– Finansowanie faktoringowe z poziomu środowiska ERP to zupełnie nowe rozwiązanie – mówi Jerzy Dąbrowski, Wiceprezes Faktorii. – Dla użytkowników systemów Comarch ERP, faktoring w Apfino to funkcjonalność obecna w znanym już systemie. Dzięki temu usługa jest dla nich intuicyjna i łatwo dostępna. Dla nas, współpraca z Comarchem to kolejny krok w rozwoju Faktorii i motywacja, żeby dalej wspierać polskich przedsiębiorców.

Źródło: Nest Bank