EuroRating podniósł perspektywę ratingu Getin Noble Banku i potwierdził rating Idea Banku

EuroRating podniósł perspektywę ratingu Getin Noble Banku i potwierdził rating Idea Banku
Getin Noble Bank - Logo (źródło: Getin Noble Bank)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
EuroRating podniósł perspektywę ratingu kredytowego Getin Noble Banku (GNB) do stabilnej z negatywnej (przy utrzymaniu ratingu na poziomie B-) oraz jednocześnie potwierdził rating kredytowy Idea Banku na poziomie B+ z perspektywą negatywną, podała agencja w osobnych komunikatach.

#EuroRating podniósł perspektywę ratingu kredytowego @GetinNoble do stabilnej z negatywnej oraz jednocześnie potwierdził rating kredytowy @IdeaBankSA na poziomie B+ z perspektywą negatywną #GetinNobleBank #IdeaBank

„Zmiana perspektywy ratingu banku Getin Noble Bank S.A. (GNB) związana jest z uzgodnieniem i podpisaniem planu połączenia GNB z bankiem Idea Bank S.A. (Idea Bank). Plan ten zakłada przeniesienie całego majątku GNB (jako spółki przejmowanej) na Idea Bank (jako spółkę przejmującą) z równoczesnym podwyższeniem kapitału zakładowego Idea Banku w drodze emisji nowych akcji dla akcjonariuszy GNB” – czytamy w pierwszym komunikacie.

Czytaj także: Fitch: połączenie Getin Noble Banku z Idea Bankiem bez natychmiastowego wpływu na rating >>>

Przeprowadzona weryfikacja ratingu kredytowego nadanego Idea Bankowi związana jest tym samym wydarzeniem, wynika z drugiego komunikatu.

Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla małych firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r.

Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na GPW.

Źródło: ISBnews