Euro pozostaje pod presją

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.250x376Euro (EUR) spadło do poziomu 1.3408 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Euro pozostaje pod presją, ponieważ na dzisiejszej konferencji prasowej Europejskiego Banku Centralnego (ECB) jego prezes, Mario Draghi, może jeszcze bardziej poluzować politykę monetarną.

Dolar amerykański (USD) odzyskał część swoich strat i wzrósł do poziomu 102.72 po czym spadł do poziomu 102.40 w stosunku do jena japońskiego (JPY). “Zielony” kontynuuje swój spadkowy trend po osiągnięciu swojego trzymiesięcznego maksimum na poziomie 103.08 w zeszłym tygodniu. Dziś o godzinie 16:00 poznamy amerykański wskaźnik cen sektora nieprodukcyjnego ISM, który prognozowany jest na poziomie 56.6.

Akcje

Akcje azjatyckie straciły wczoraj na wartości, ponieważ chińska gospodarka usługowa osiągnęła swój rekordowy spadek. Indeks  Japan 225 (NKI) spadł do poziomu 15342, China 50 (CNX) do poziomu 7387, Hong Kong 40 (HSX) spadł do poziomu 24380 a notowania India 50 (IND) osiągnęły poziom 7690.

Towary

Soja (SOY) spadła do poziomu 1053 dolarów amerykańskich osiągając tym samym swoje czteroletnie minimum, co spowodowały spekulacje, że sprzyjające warunki pogodowe w USA zwiększą zapasy tego towaru.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) spadło wczoraj z poziomu 1297 do poziomu 1286 dolarów za uncję. Spadek zapotrzebowania na złoto spowodowało portugalskie wsparcie finansowe oraz osłabienie napięcia w Strefie Gazy.

Inwestorzy w opcje mogą utworzyć strategię Back Spread Strategy z opcjami Puts na parze XAUUSD i zyskać, jeśli notowania pary spadną, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii. Strategię Back Spread  z opcjami Puts można utworzyć sprzedając opcje at-the-money Puts przy jednoczesnym zakupie opcji out-of-the-money Puts w podwójnej ilości.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.