Euro poniżej 1.28, a Kiwi poniżej 80 centów

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.250x376Euro (EUR) spadło do swojego 14-miesięcznego minimum na poziomie 1.2763 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta obecnie znajduje się poniżej poziomu 1.28, ponieważ niemiecki indeks IFO spada bardziej niż przypuszczano co wywołuje spekulacje, że EBC może dodać więcej środków stymulacyjnych.

Dolar amerykański (USD) odbił się do poziomu 109.33 z poziomu 108.48 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Jen stracił na wartości, ponieważ  Japonia chce wzrostu inflacji do poziomu 2%, kiedy obecnie nie udało się zwiększyć wolumenu eksportu.

Akcje

Akcje amerykańskie odbyły rajd po publikacji raportu dotyczącego sprzedaży nowych domów w USA, który okazał się lepszy niż przypuszczano, napędzając wzrost amerykańskiej gospodarki. Indeks US 500 (SPI) odbił się z poziomu 1970 do poziomu 1992, a US Tech (NDQ) wzrósł z poziomu 4032 do poziomu 4089.

Towary

Gaz ziemny (NGS) wzrósł z poziomu 3.791 do poziomu 3.969 dolarów amerykańskich. Gaz zyskał na wartości, ponieważ dzisiaj Amerykańska Agencja Informacji Energetycznej (EIA) ogłosi ile metrów sześciennych zapasów tego towaru znajduje się pod ziemią. Prognozy wskazują na 98 mld metrów sześciennych zapasów.

Para dnia i Opcje FX

Dolar nowozelandzki (NZD) spadł do rocznego minimum na poziomie 0.7982 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). „Kiwi” spadło poniżej 80 centów po tym jak prezes Banku Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ) oświadczył, że obecny poziom walut nie może być ani uzasadniony ani możliwy do utrzymania. Będziemy mogli obserwować działanie ze strony RBNZ w najbliższym czasie, które będzie mogło spowodować jeszcze większy spadek tej pary walutowej.

Inwestorzy w opcje mogą wykorzystać spadkowy trend na parze NZDUSD kupując opcje PUT z ograniczeniem ryzyka do wpłaconej premii.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Director,
Easy Forex Trading Ltd.