Euro osiągnęło swoje roczne minimum

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.250x376Euro (EUR) osiągnęło swoje roczne minimum na poziomie 1.3118 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta pozostaje pod presją, ponieważ amerykańska gospodarka daje sygnały poprawy. Dzisiaj zostanie ogłoszony wskaźnik produkcyjny PMI w Strefie Euro, a jego oczekiwany poziom wynosi 50.8.

Złoto (XAU) spadło ze swojego maksimum na poziomie 1296 do poziomu 1283 dolarów amerykańskich za uncję. W związku z licznym rozmowami na temat Ukrainy, jak dotychczas notowania tego metalu szlachetnego pozostają niestabilne i utrzymują się w okolicach poziomu 1287.

Akcje

Akcje europejskie zyskały na wartości w piątek. Indeks Germany 30 (DAX) wzrósł do poziomu 9470, France 40 (CAC) wzrósł z poziomu 4335 do poziomu 4388, a notowania UK 100 (FTS) zyskały na wartości z poziomu 6776 do poziomu 6823.

Towary

Ropa naftowa (WTI) zakończyła swój rajd osiągając poziom 95.98 dolarów amerykańskich. Wraz z rozwojem amerykańskiej gospodarki rośnie popyt na surowce energetyczne, ponieważ USA jest największym światowym konsumentem energii.

Para dnia i Opcje FX

Funt brytyjski (GBP) spadł w piątek ze swojego tygodniowego maksimum na poziomie 1.6612 do poziomu 1.6561, po czym odbił się do poziomu 1.6594 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Szterling pozostaje bardzo niestabilny przed ogłoszeniem brytyjskiego wskaźnika produkcyjnego PMI, które nastąpi dzisiaj o 10:30 i może zmienić trend dla notowań tej pary walutowej.

Inwestorzy w opcje mogą rozważyć utworzenie strategii długiego stelaża (Long Straddle) na parze GBPUSD i zyskać, jeśli notowania pary będą zmienią się jakkolwiek, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii. Strategię długiego stelaża można utworzyć kupując opcje at-the-money Call oraz opcje Put.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.