Euro nadal wysoko

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

kiedrowicz.andrzej.01.250x166Euro (EUR) rozpoczęło trading od poziomu 1.3561 przed korektą do wyższego poziomu 1.3582. Na wspólną walutę będą miały dzisiaj wpływ publikacje dotyczące bezrobocia w Niemczech i dane ze Strefy Euro dotyczące podąży pieniądza.

Dolar amerykański (USD) odbił się wyżej wobec jena japońskiego (JPY) i przez noc notowany był powyżej poziomu 102.26. W średnim okresie opór pozostaje na poziomie 103.33.

Akcje

Europejskie akcje poruszają się wyżej prowadzone przez GER 30 (DAX). Indeks akcji niemieckich przesunął się powyżej poziomu 9350, dotykając wartości 9364.

Towary

Ropa Brent (BRT) pozostaje w zakresie około 111.40 w tym tygodniu. Wiadomości dotyczące dostaw ropy mogą spowodować spadek jej wartości.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) kontynuowało swój zwyżkowy trend przez ostatnie 24 godziny wchodząc od poziomu 1254 do wartości 1235. Popyta na szlachetny metal spada, ponieważ awersja do ryzyka ustępuję przez ostatnie miesiące i oczekuje się, że na początku przyszłego roku ograniczenie Fed pomoże umocnić się dolarowi.

Inwestorzy powinni tworzyć spread „niedźwiedzia” (Bear Put Spread) na złocie, aby skorzystać na potencjalnym spadku ceny złota. Bear Put Spread tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Put oraz sprzedaż opcji Put out-of-the-money, aby odzyskać część kosztów.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Manager,
Easy-Forex Trading Ltd.