ESBANKOWA odsłona Szlachetnej Paczki 2019

ESBANKOWA odsłona Szlachetnej Paczki 2019
Fot. ESBANK Bank Spółdzielczy
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Po raz siódmy Drużyna ESBANKU Banku Spółdzielczego włączyła się w ogólnopolską akcję charytatywną Szlachetna Paczka. W tym roku pracownicy w ramach wolontariatu nie tylko podarowali piękniejsze święta potrzebującej osobie, ale i pomogli jej w starcie w dorosłe, samodzielne życie.

Wspólne przygotowywanie Szlachetnej Paczki przez pracowników ESBANKU Banku Spółdzielczego to praktyczna realizacja idei polskiej bankowości spółdzielczej #ESBANK

W dniach 7-8 grudnia 2019 r. odbył się po raz 19. już Weekend cudów. W całej Polsce mądrą i celową pomoc otrzymało ponad 14,5 tys. Rodzin. W ramach wolontariatu siódmy rok z rzędu wspólnie Szlachetną Paczkę dla jednej z nich przygotowali pracownicy ESBANKU Banku Spółdzielczego. Tym razem pomoc od bankowców trafiła do 19-letniej uczennicy technikum z Radomska, która z chwilą osiągnięcia pełnoletności musiała odejść z rodziny zastępczej i rozpocząć samodzielne życie.

„Trzeba pomagać. Tak mnie wychowali rodzice. Jeśli tylko możemy, powinniśmy dzielić się tym, co mamy” – uzasadnia swój udział w akcji Anna Podolska-Kaczmarczyk, pracownik Biura Zarządu. A Mateusz Sujata, Pracownik ds. Restrukturyzacji i Windykacji, dodaje: „Pomaganie jest proste, zwłaszcza w ramach Szlachetnej Paczki. A niesienie radości potrzebującym to także ogromna radość dla darczyńcy”.

Praktyczna realizacja idei polskiej bankowości spółdzielczej 

Wspólne przygotowywanie Szlachetnej Paczki przez pracowników ESBANKU Banku Spółdzielczego to również praktyczna realizacja idei polskiej bankowości spółdzielczej – której fundament stanowią współpraca oraz wspieranie innych – a także społecznych celów bankowej Strategii Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.

Czytaj także: ESBANK Bank Spółdzielczy – Jurajskim Produktem Roku 2019 >>>

Jak relacjonują wolontariusze Szlachetnej Paczki, widok kilkudziesięciu pakunków od pracowników Banku wywołał łzy radości u obdarowanej 19-latki. Do wynajmowanej kawalerki uczennicy, za którą bagaż smutnych doświadczeń w postaci śmierci mamy i choroby alkoholowej ojca, trafiły wymarzone garnki, a także inne sprzęty gospodarstwa domowego jak patelnie, talerze, sztućce, elektryczny opiekacz, blender, pralka, pościel, koce, ręczniki. Do tego spory zapas żywności i chemii domowej oraz dodatkowe prezenty takie jak biżuteria, książki, kosmetyki i bon na zakup ubrań.

Radomszczański Sztab Szlachetnej Paczki wsparł w tym roku blisko 40 rodzin.

Źródło: ESBANK Bank Spółdzielczy