ESBANK Bank Spółdzielczy zaprasza szkoły do wspólnych działań edukacyjnych

ESBANK Bank Spółdzielczy zaprasza szkoły do wspólnych działań edukacyjnych
Książeczka SKO Fot. ESBANK
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Jaki jest najlepszy sposób na to, by dorosły Jan świadomie i bezpiecznie zarządzał swoimi finansami? Warto wyrobić dobre nawyki już u małego Jasia! Taki jest główny cel Szkolnych Kas Oszczędności i Konkursu "SKO w SGB" oraz ogólnopolskiego projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL. Do współpracy w zakresie obu programów edukacyjnych także w roku szkolnym 2019/2020 zaprasza szkoły z terenu swojego działania ESBANK Bank Spółdzielczy.

Do współpracy w zakresie programów edukacyjnych: #Bakcyl i #SKO także w roku szkolnym 2019/2020 zaprasza szkoły z terenu swojego działania #ESBANK Bank Spółdzielczy

Nazywany miesiącem oszczędzania, październik to także bardzo dobry moment na rozpoczęcie praktycznej edukacji finansowej  dzieci i młodzieży. W ramach realizacji Strategii Społecznej Odpowiedzialności Biznesu ESBANK Bank Spółdzielczy od wielu lat angażuje się w działania, które zarówno dla szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych stanowią szansę na wzbogacenie programów wychowawczych o niezwykle przydatne we współczesnym  świecie zagadnienia z dziedziny finansów. Ciekawe propozycje dla szkół ze swego terenu ma także w bieżącym roku szkolnym.

Krok pierwszy – SKO

W praktyczny sposób uczą oszczędzania, systematyczności oraz rozważnego gospodarowania pieniędzmi. Tradycja Szkolnych Kas Oszczędności w ESBANKU Banku Spółdzielczym sięga lat 60. ubiegłego wieku. Dziś wspólny program SKO Spółdzielczej Grupy Bankowej, do której należy Bank, ma nowoczesne oblicze w postaci platformy internetowej http://skowsgb.pl/, na której zalogowani użytkownicy mogą znaleźć m.in. materiały edukacyjne, gry i komiksy dla uczniów. Za sprawą książeczek oszczędnościowych, SKO stanowi także pierwsze „minikonto” bankowe ucznia. Dodatkowo dla współpracujących z ESBANKIEM Bankiem Spółdzielczym oraz innymi lokalnymi Bankami Spółdzielczymi SGB szkół podstawowych – to szansa na ciekawe nagrody w ogólnopolskim KonkursieSKO w SGB„. Wraz z początkiem nowego roku szkolnego ruszyła edycja 2019/2020 rywalizacji. Regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej Banku, który na zgłoszenia Opiekunów Szkolnych Kas Oszczędnościowych czeka do 15 października br.

Czytaj także: Bank Spółdzielczy w Limanowej zainaugurował akcję oszczędzania: spotkanie z Opiekunami SKO >>>

Krok druki – BAKCYL

Od 2014 r. ważnym elementem edukacyjnej misji ESBANKU Banku Spółdzielczego jest partnerstwo w zainicjowanym przez Warszawski Instytut Bankowości programie Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL. Odświeżony w tym roku szkolnym program to cykl lekcji o finansach i bezpieczeństwie w cyberprzestrzeni. Dla uczniów klas 6-8 przygotowano zajęcia pt. „Twoje pieniądze” oraz „Od oszczędzania do inwestowania”. Dla uczniów szkół ponadpodstawowych: “Rynek finansowy – zaufanie w biznesie”, „Moje finanse, myślę przedsiębiorczo” oraz „Mądre inwestowanie”. Szczegóły programu oraz zasady współpracy znajdują się na stronie internetowej BAKCYLA. Bezpłatne dla szkół zajęcia prowadzą doświadczeni, przeszkoleni bankowcy-wolontariusze.

Czytaj także: Edukacja. Bakcyl. Wolontariat: BAKCYL i praca wolontariuszy >>>

Wśród nich od blisko 5 lat jest Piotr Mielczarek, Kierownik Filii ESBANKU Banku Spółdzielczego w Ładzicach, który przekonuje: „Lekcje BAKCYLA poruszają zagadnienia niezbędne dla osób wkraczających w świat finansów. Młodzi ludzie uczą się m.in. jak tworzyć budżet, co to jest procent składany czy RRSO. Całość wspiera ciekawa prezentacja multimedialna, dzięki której wiedza zdobyta na lekcjach pozostanie uczniom w głowach na długie lata. Pozwoli to przełamać barierę pierwszego kontaktu z bankiem, uniknąć rozczarowań związanych z pochopnie podjętymi decyzjami oraz przede wszystkim mądrze planować swoje finanse w dorosłym życiu”.

ESBANK Bank Spółdzielczy serdecznie zaprasza szkoły z terenu swojego działania do wspólnej edukacji ekonomicznej dzieci i młodzieży. Bo przecież „czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”!

Źródło: ESBANK Bank Spółdzielczy