Energa zawarła z EBI umowę ws. kredytu inwestycyjnego do kwoty 150 mln euro

Energa zawarła z EBI umowę ws. kredytu inwestycyjnego do kwoty 150 mln euro
Fot. Energa
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Energa wraz ze spółką zależną Energa-Operator zawarła z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym umowę długoterminowego kredytu inwestycyjnego do kwoty będącej równowartością w PLN kwoty 150 mln EUR - podała spółka w komunikacie.

Jak podano, środki z kredytu będą wykorzystane na sfinansowanie programu inwestycyjnego spółki Energa-Operator SA na lata 2021-2023, w tym na takie zadania jak przyłączenia nowych odbiorców, modernizację sieci dystrybucyjnej, budowę i modernizację aktywów dystrybucyjnych celem przyłączenia m.in. nowych źródeł OZE oraz elementy inteligentnej sieci.

Czytaj także: Energa: 294 mln zł zysku netto w II kw. 2021 r. >>>

Zgodnie z umową, kredytobiorcy będą mogli wykorzystać pozyskane środki w transzach w ciągu trzech lat od daty podpisania umowy, zaś maksymalny okres spłaty zobowiązań to siedemnaście lat.

„W zależności od decyzji emitenta, przy każdorazowym wniosku o wypłatę środków dla danej transzy, oprocentowanie będzie oparte o stałą stopę procentową lub zmienną stopę procentową (powiększoną o marżę EBI). Kredyt zostanie uruchomiony po spełnieniu standardowych dla tego typu finansowania warunków zawieszających” – podano w komunikacie. 

Źródło: PAP BIZNES