Energa podpisała umowę kredytową w formule ESG na łączną kwotę 120 mln euro

Energa podpisała umowę kredytową w formule ESG na łączną kwotę 120 mln euro
Źródło: Energa
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Energa podpisała z bankiem SMBC BANK EU AG umowę kredytową w formule ESG na łączną kwotę 120 mln euro. Finansowanie zostało udzielone na pięć lat z możliwością dwukrotnego przedłużenia o rok - podała Energa w komunikacie prasowym. Środki mogą zostać przeznaczone na cele ogólnokorporacyjne oraz inwestycyjne z wyłączeniem wydatków w obszarze energetyki węglowej.
.@EnergaSA podpisała z bankiem SMBC BANK EU AG umowę kredytową w formule ESG na łączną kwotę 120 mln euro #Energa

Bank należy do japońskiej grupy bankowej Sumitomo Mitsui Banking Corporation.

Formula ESG

Formula ESG (ang. environmental, social oraz governance) oparta jest na ocenie zaangażowania kredytobiorcy w obszarze środowiska naturalnego, odpowiedzialności społecznej i w zakresie ładu korporacyjnego. Są to trzy obszary, które rok do roku przez okres trwania kredytu będą oceniane przez zewnętrzną agencję ratingową. Rating ESG będzie przekazywany bankowi, a jego poziom wpłynie na korektę wysokości marży kredytowej w danym roku.

Zrównoważony rozwój

„Zrównoważony rozwój jest dla Grupy Energa niezwykle ważny, stąd po raz kolejny udało się pozyskać finansowanie, które pozwala obniżyć koszty przy odpowiednio wysokim ratingu ESG. Od dawna widzimy zwiększone zainteresowanie partnerów na rynku finansowym rozwiązaniami, które pozwalają potwierdzić zaangażowanie wszystkich stron w obszarze odpowiedzialnego biznesu, więc chętnie korzystamy z takich innowacyjnych instrumentów” – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Marek Kasicki, wiceprezes Energi ds. finansowych.

Czytaj także: Energa uruchomiła nową farmę wiatrową Przykona >>>

Pierwsze finansowanie w formule ESG-linked Energa pozyskała we wrześniu 2019 roku. Umowę ze spółką podpisało wówczas konsorcjum pięciu banków Santander Bank Polska, Banku Gospodarstwa Krajowego, PKO Banku Polskiego, CaixaBank Oddział w Polsce oraz MUFG Bank N.V. 

Źródło: PAP BIZNES