eFaktoring NFG wśród usług Santander Leasing

eFaktoring NFG wśród usług Santander Leasing
Fot. stock.adobe.com/AliFuat
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Pandemia pokrzyżowała plany wielu przedsiębiorcom, którzy bez szybkiego wsparcia finansowego mogą nie przetrwać najbliższych miesięcy. Dużym problemem dla mikrofirm są faktury z odroczonym terminem płatności, ponieważ zapłata za towar lub usługę następuje wiele dni po tym, jak zamówienie zostanie zrealizowane. By pomóc mikrofirmom w ich trudnej sytuacji, NFG i Santander Leasing połączyły siły.

Kilka miesięcy po tym, jak usługa eFaktoringu NFG stała się dostępna w bankowości elektronicznej Mini Firma dla klientów firmowych Santander Bank Polska, kolejna spółka z Grupy Santandera włącza ją do swojej oferty. Tym razem z nowoczesnego faktoringu online na preferencyjnych warunkach będą mogli także korzystać klienci Santander Leasing. 

eFaktoring polega nabłyskawicznej zamianie faktur na gotówkę. Klienci Santander Leasing mogą zawnioskować o finansowanie, nie ponosząc przez 6 miesięcy opłaty za dostępność do limitu faktoringowego, który może wynieść nawet 250 tys. zł. Cała usługa odbywa się przez Internet, a środki uwolnione z faktur można przeznaczyć na dowolny cel: ZUS, podatki, wynagrodzenia dla pracowników, ratę leasingową, wynajem powierzchni czy bieżące wydatki.

W pandemii przedsiębiorcy częściej sięgają po narzędzia chroniące płynność finansową

W tym trudnym dla przedsiębiorców okresie zewnętrzne finansowanie online podwójnie zyskuje na znaczeniu. Badania Krajowego Rejestru Długów pokazują, że w pandemii przedsiębiorcy częściej niż przedtem sięgają po narzędzia chroniące płynność finansową i częściej też szukają rozwiązań dostępnych przez Internet.

– eFaktoring jest odpowiedzią na te konkretne potrzeby: uwalnia środki zamrożone w fakturach, więc natychmiast poprawia płynność finansową przedsiębiorstwa, i jest w 100 proc. internetowy. Na pytanie, jakie usługi wspierające płynność finansową są dla nich szczególnie ważne właśnie teraz, w czasie pandemii koronawirusa, blisko 30 proc. przedsiębiorców wskazuje, że to faktoring online – podkreśla Dariusz Szkaradek, prezes Zarządu firmy faktoringowej NFG.

Czytaj także: Santander Bank Polska ma umowę z EBI na finansowanie MŚP wartą ok. 2 mld zł >>>

Wprowadzając do swojej oferty eFaktoring NFG, Santander Leasing poszerza bogate już portfolio usług finansowych dla przedsiębiorców. Wśród nich są już takie produkty jak leasing operacyjny i finansowy, pożyczki inwestycyjne oraz pożyczki płynnościowe.  

– Jesteśmy, po to żeby umożliwiać naszym klientom rozwój swoich biznesów poprzez inwestycje w swoje firmy. Robimy to już ponad 20 lat. Jesteśmy dumni z tego jak bardzo nasi klienci rosną, są coraz bardziej sprawni i konkurencyjni. Wierzymy, że w znacznej mierze, jest to realne właśnie dzięki inwestycjom. Dzisiaj widzimy jednak, że przedsiębiorcy zgłaszają także duże potrzeby związane z finansowaniem bieżącej działalności. Stąd nasza propozycja eFaktoringu – finansowania faktur, które pomaga firmie utrzymać płynność i przetrwać trudniejszy czas. Takie kompletne podejście do zaspokajania potrzeb klientów, doskonale wpisuje się w nasz pomysł bycia partnerem w biznesie, na którego zawsze można liczyć – mówi Tomasz Jąder, prezes Zarządu Santander Leasing.

eFaktoring NFG jest usługą w 100% on-linową, nie wymaga długotrwałych procedur i formalności, a stawki finansowania są jedne z najniższych na rynku. Przedsiębiorcy mogą wybierać między eFaktoringiem jawnym, jawnym ekspres, cichym oraz zaliczkowym. Mają także możliwość częściowego finansowania faktur. Dzięki usłudze eFaktoringu minimalizują ryzyko zatorów płatniczych i chronią swoją płynność finansową.

Źródło: NFG