EDPR otrzyma z EBI zielony kredyt w wysokości ok. 66 mln euro na projekty farm wiatrowych w Polsce

EDPR otrzyma z EBI zielony kredyt w wysokości ok. 66 mln euro na projekty farm wiatrowych w Polsce
Fot. stock.adobe.com/Massimo Cavallo
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Europejski Bank Inwestycyjny podpisał finansowanie na łączną kwotę ok. 66 mln euro (ok. 304 mln zł) z sześcioma spółkami celowymi należącymi do EDP Renewables (EDPR) w celu wsparcia budowy i eksploatacji sześciu lądowych farm wiatrowych w Polsce, o łącznej mocy nominalnej 150 MW - podał EBI w komunikacie prasowym.

Sześć lądowych farm wiatrowych finansowanych przez EBI jest rozmieszczonych na północy (farmy wiatrowe Kozłowo, Krasin, Lichnowy, Chojnice i Piątkowo) i na południu kraju (farma wiatrowa Bogoria).

Czytaj także: EBOR udzieli 175 mln zł kredytów na dwie farmy wiatrowe w Polsce >>>

Farmy wiatrowe otrzymały indywidualne wsparcie w ramach tzw. kontraktów różnicowych na okres 15 lat, przyznanych w aukcjach organizowanych w 2018 i 2019 roku.

Inwestycja EBI pokryje blisko 50 proc. całkowitego długu

Jak podano, projekt jest pierwszym w Polsce, który korzysta z zielonego kredytu EBI, którego cechy są w pełni zgodne z wymogami określonymi w programie obligacji na rzecz świadomości klimatycznej.

Inwestycja EBI pokryje blisko 50 proc. całkowitego długu – pozostałą kwotę, częściowo zabezpieczoną gwarancją ECA udzieloną przez EKF, zapewnią wspólnie Banco Santander i Caixabank Polska.

Źródło: PAP BIZNES