Dwa stowarzyszenia dołączyły do programu „Budownictwo drewniane”

Dwa stowarzyszenia dołączyły do programu „Budownictwo drewniane”
Fot. stock.adobe.com/diyanadimitrova
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Minister środowiska Henryk Kowalczyk podpisał porozumienie o współpracy w ramach projektu "Budownictwo drewniane" ze Stowarzyszeniem Energooszczędne Domy Gotowe oraz Stowarzyszeniem Centrum Drewna w Czarnej Wodzie, które będą merytorycznie wspierać projekt - m.in. dzielić się posiadaną wiedzą i doświadczeniem w zakresie budownictwa drewnianego, podało ministerstwo.

„Chcemy wspierać rozwój budownictwa drewnianego, zarówno przez wzgląd na realizację polityki klimatycznej, jak i na konieczność zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych Polaków” – powiedział Kowalczyk, cytowany w komunikacie.

Podkreślił również, że budownictwo drewniane oferuje wiele rozwiązań zwiększających efektywność energetyczną budynków i obniżających koszty ich eksploatacji, co sprawdza się nie tylko w budownictwie mieszkaniowym, ale również przy tworzeniu budynków użyteczności publicznej.

Porozumienie podpisano w Halinowie, gdzie dzięki dofinansowaniu z programu Maluch+, powstanie żłobek wykonany w technologii modułowej drewnianej.

Czytaj także: W Polsce będzie powstawać więcej domów z drewna? Ten segment budownictwa ma szansę na rozwój >>>

Rozwój energooszczędnego budownictwa drewnianego

W sierpniu prezydent podpisał nowelizację ustawy Prawo ochrony środowiska, obejmujące regulacje prawne, których celem jest rozwój energooszczędnego budownictwa drewnianego. Ustawa przewiduje utworzenie spółki Polskie Domy Drewniane Spółka Akcyjna, która prowadzić będzie działalność w celu zwiększenia dostępności mieszkań. Podstawowym rodzajem działalności spółki będzie energooszczędne budownictwo drewniane obejmujące budowę budynków mieszkalnych, zarządzanie nimi oraz wynajmowanie budynków lub lokali mieszkalnych z możliwością ich sprzedaży.

Źródło: ISBnews