Dwa stowarzyszenia dołączyły do programu „Budownictwo drewniane”
„Chcemy wspierać rozwój budownictwa drewnianego, zarówno przez wzgląd na realizację polityki klimatycznej, jak i na konieczność zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych Polaków” – powiedział Kowalczyk, cytowany w komunikacie.
Podkreślił również, że budownictwo drewniane oferuje wiele rozwiązań zwiększających efektywność energetyczną budynków i obniżających koszty ich eksploatacji, co sprawdza się nie tylko w budownictwie mieszkaniowym, ale również przy tworzeniu budynków użyteczności publicznej.
Porozumienie podpisano w Halinowie, gdzie dzięki dofinansowaniu z programu Maluch+, powstanie żłobek wykonany w technologii modułowej drewnianej.
Rozwój energooszczędnego budownictwa drewnianego
W sierpniu prezydent podpisał nowelizację ustawy Prawo ochrony środowiska, obejmujące regulacje prawne, których celem jest rozwój energooszczędnego budownictwa drewnianego. Ustawa przewiduje utworzenie spółki Polskie Domy Drewniane Spółka Akcyjna, która prowadzić będzie działalność w celu zwiększenia dostępności mieszkań. Podstawowym rodzajem działalności spółki będzie energooszczędne budownictwo drewniane obejmujące budowę budynków mieszkalnych, zarządzanie nimi oraz wynajmowanie budynków lub lokali mieszkalnych z możliwością ich sprzedaży.
Źródło: ISBnews