Dwa nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF

Dwa nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) - Logo (źródło: KNF)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Na liście ostrzeżeń publicznych KNF pojawiły się we wtorek nowe podmioty: WiseBanc i Podziemny System Bankowości, poinformował Urząd Komisji Nadzoru Finansowego.

Na liście ostrzeżeń publicznych KNF pojawiły się nowe podmioty: WiseBanc i Podziemny System Bankowości, poinformował @uknf #KNF #ListaOstrzeżeńPublicznychKNF

We wtorek, 9 lipca 2019 r., na listę ostrzeżeń publicznych KNF zostały wpisane nowe podmioty:

WiseBanc – podmiot nie jest zarejestrowany w Polsce. Postępowanie w sprawie o czyn z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia). Przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot. Postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Podziemny System Bankowości – działający za pośrednictwem strony internetowej https://volthan.com/banki-panikuja-ze-to-uznano?gclid=EAIaIQobChMI36X2-jJ4QIVCoKaCh2FyQ_2EAEYASAAEgI9B_D_BwE#. Podmiot nie jest zarejestrowany w Polsce. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zostało skierowane przez Urząd KNF z art. 171 ust. 1 ustawy Prawo bankowe (wykonywanie czynności bankowych, w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia KNF) do Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście.

Więcej informacji na temat podmiotów wpisanych na listę ostrzeżeń publicznych KNF >>>

Przypomnijmy, że na listę ostrzeżeń publicznych KNF trafiają podmioty, wobec których Komisja zdecydowała o złożeniu do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Pełna lista ostrzeżeń publicznych KNF >>>

Źródło: Komisja Nadzoru Finansowego / KNF