dr Magdalena Butrymowicz

dr Magdalena Butrymowicz
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Przewodnicząca Rady Nadzorczej

Grupa Azoty S.A.

Powołana na stanowisko Członka Rady Nadzorczej 8 stycznia 2021 r. na XI kadencję; wybrana na stanowisko przewodniczącej Rady Nadzorczej XI kadencji 8 stycznia 2021 r.

Podczas posiedzenia w dniu 8 stycznia br. nadzwyczajne walne zgromadzenie Grupy Azoty S.A. dokonało zmian w składzie Rady Nadzorczej Spółki. Do składu Rady i jednocześnie na stanowisko Przewodniczącej Rady Nadzorczej XI Kadencji powołana została Pani dr Magdalena Butrymowicz.

Radca prawny z wieloletnim doświadczeniem w zakresie krajowego i międzynarodowego prawa handlowego, doktor nauk prawnych i pracownik naukowy. Autor publikacji naukowych z zakresu prawa (ze szczególnym uwzględnieniem praw człowieka) i socjologii wydawanych w Polsce i na uczelniach zagranicznych. Uczestnik konferencji międzynarodowych z wygłoszonym wykładem. Adiunkt na Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie, wizytujący profesor na Uniwersytecie Oxford w Wielkiej Brytanii oraz Uniwersytecie Arizona w Stanach Zjednoczonych. Współpracuje z Law and Society Association, Polską Grupą Stowarzyszenia Prawa Międzynarodowego oraz Réseau Académique sur la Charte Sociale Européenne et les Droits Sociaux. Posiada doświadczenie w zakresie negocjowania i zawierania umów handlowych w obrocie krajowym jak i zagranicznym, specjalista z zakresu prawa anglosaskiego zarówno w obszarze prawa handlowego, rodzinnego jak i procesowego.

Od 2010 roku pracuje jako radca prawny, związana jest zarówno w sektorem prywatnym, jak publicznym doradzając między innymi w takich obszarach jak: prawo cywilne, prawo zamówień publicznych, prawo budowlane, prawo handlowe, międzynarodowe prawo gospodarcze oraz arbitraż gospodarczy. W latach 2010 – 2019 prowadziła własną kancelarię radcowską, współpracując i pracując między innymi z 35 Wojskowym Odziałem Gospodarczym, Karmar S.A., Grupą Azoty S.A., GSP Poland oraz innymi podmiotami.

Od 2019 roku pracuje jako Ekspert ds. procesów biznesowych w Poczcie Polskiej S.A. oraz jest Wiceprzewodniczącą Rady Nadzorczej Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki Siarkopol S.A.

Źródło: Grupa Azoty S.A.