Dostęp do rachunków BNP Paribas w aplikacji ING Banku Śląskiego

Dostęp do rachunków BNP Paribas w aplikacji ING Banku Śląskiego
Logo ING Banku Śląski Fot. Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W systemie bankowości internetowej i mobilnej Moje ING klienci mogą dodać konto oraz kartę z BNP Paribas. Do tej pory mieli dostęp do rachunków prowadzonych przez mBank, Bank Millennium, Pekao i PKO BP. Lista banków jest stale rozwijana o kolejne podmioty.
.@ING__Polska jako jedyny bank na polskim rynku umożliwia klientom podgląd kont i kart z różnych banków w jednej aplikacji #MojeING #INGBankSlaski @BNPParibas_PL

ING Bank Śląski jako jedyny bank na polskim rynku umożliwia klientom podgląd kont i kart z różnych banków w jednej aplikacji – w Moim ING.

– Usługa Dodaj konto z innego banku to dopiero pierwszy krok w świecie open banking. W przyszłości planujemy połączyć ją z usługą zarządzania finansami oraz możliwością inicjowania płatności w Moim ING – mówi Marcin Giżycki, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego.

Usługa zgodna ze standardami PSD2

Rozwiązanie zostało wdrożone w oparciu o usługę dostępu do informacji o rachunku płatniczym (ang. Account Information Service, AIS) wprowadzoną przez Dyrektywę o usługach płatniczych 2 (PSD2).

Czytaj także: Podgląd kont i kart z różnych banków w Moim ING >>>

Usługa jest bezpieczna i zgodna ze standardami PSD2, a korzystanie z niej jest bezpłatne. To klient decyduje komu, jakie konta i w jakim zakresie udostępnia. Dane w ramach usługi są chronione przez najnowocześniejsze technologie przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa obowiązujących w sektorze finansowym.

Źródło: ING Bank Śląski