Dorota Wysokińska-Kuzdra na stanowisku senior partnera w Colliers International

Dorota Wysokińska-Kuzdra na stanowisku senior partnera w Colliers International
Dorota Wysokińska-Kuzdra Fot. Colliers International
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Colliers International poinformowała o awansie Doroty Wysokińskiej-Kuzdry na stanowisko senior partnera. Tym samym Dorota dołączy do grona 8 senior partnerów w firmie, którymi są: Paweł Skałba, Robert Karniewski, Tomasz Kasperowicz, Maciej Chmielewski, Piotr Mirowski, Sylwia Pędzińska, Marta Machus-Burek oraz Jonathan Cohen.

#ColliersInternational poinformowała o awansie Doroty Wysokińskiej-Kuzdry na stanowisko senior partnera

Dorota zarządza działem Corporate Finance CEE, który zajmuje się doradztwem w zakresie potrzeb finansowych klientów, m.in. finansowania dłużnego, finansowania mezzanine, pozyskiwania kapitału lub partnerów kapitałowych, a także wsparcia przy procesach nabycia spółek lub wejścia spółek na giełdę. W maju tego roku doradzała w pierwszej na polskim rynku transakcji inwestycyjnej w sektorze akademików.

— Siłą naszego biznesu są ludzie, eksperci z bogatym doświadczeniem i dogłębną wiedzą na temat lokalnego rynku. Jako firma stwarzamy wiele możliwości rozwoju i nagradzamy osoby, które wnoszą szczególny wkład we wzrost naszej organizacji i biznesu naszych klientów. Dorota jest znaną i cenioną postacią na rynku nieruchomości, z wieloma sukcesami na koncie. Doceniamy jej zaangażowanie oraz potencjał i chcemy, by rozwijała się w naszych strukturach — mówi Monika Rajska-Wolińska, partner zarządzający Colliers International w Polsce.

— Cieszę się z nowego stanowiska i nowych możliwości, tym bardziej, że polski rynek nadal pozostaje niezwykle atrakcyjny dla zagranicznych inwestorów, przede wszystkim za sprawą bogatego portfolio wysokiej jakości budynków, głównie biurowych i magazynowych, korzystnym wartościom stóp kapitalizacji oraz niszy w postaci sektora prywatnych akademików i całego sektora mieszkaniowego, w szczególności mieszkań na wynajem. Chęć dywersyfikacji portfela, przy jednoczesnym wzroście osiąganych zwrotów z inwestycji sprawia, że inwestorzy coraz częściej poszukują partnerów do wspólnych przedsięwzięć, w tym projektów deweloperskich oraz chętniej sięgają po alternatywne formy finansowania inwestycji — mówi Dorota Wysokińska-Kuzdra, senior partner, dyrektor działu Corporate Finance CEE w Colliers International.

Doświadczenie zawodowe

Dorota Wysokińska-Kuzdra pełni także funkcję przewodniczącej polskiego oddziału Urban Land Institute – międzynarodowej organizacji non-profit wspierającej odpowiedzialne planowanie i zrównoważony rozwój miast oraz stanowiącej platformę wymiany wiedzy pomiędzy czołowymi ekspertami i uczestnikami rynku nieruchomości w kraju i zagranicą.

Dorota Wysokińska-Kuzdra posiada ponad 20 lat doświadczenia w obszarze nieruchomości, finansów i bankowości. Przed dołączeniem do Colliers International pełniła przez 11 lat funkcję starszego partnera w Griffin Real Estate, gdzie odpowiadała za zarządzanie i inwestycje grupy, a także za pierwszy w Polsce fundusz typu mezzanine. Współtworzyła platformę logistyczną, która jest współzarządzana przez Griffin. Wcześniej jako prezes zarządu Griffin Premium RE, pierwszej spółki typu REIT, z sukcesem wprowadziła ją na GPW w Warszawie. Była członkiem zespołu odpowiedzialnego za nabycie udziałów w Echo Investment SA, jednej z największych transakcji na polskim rynku nieruchomości, odpowiadając za proces due diligence oraz finansowanie nabycia. Przed dołączeniem do Griffin przez blisko 10 lat zajmowała stanowiska dyrektorskie w grupie HypoVereinsbank / UniCredit Group, a także w ich spółkach zależnych, nadzorując finansowanie nieruchomości, bankowość inwestycyjną i zarządczą w zakresie nieruchomości. Dorota Wysokińska-Kuzdra jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetu w Kolonii i Uniwersytetu w Duisburgu-Essen w Niemczech.

Źródło: Colliers International